Etran Finatawa, Viljandi pärimusmuusikafestivali üks peaesinejaid, annab neljapäeval, 17. juulil kell 15.00 Tallinnas Tornide Väljakul tasuta kontserdi.

Etran Finatawa

Etran Finatawa

Etran Finatawa Nigerist on tänavuse festivali üks eksootlisemaid artiste, tuues meie publiku ette kõrbebluusi. Etran Finatawa koosneb tuareegi ja wodaabe hõimu liikmetest, kes kombineerivad oma muusikas traditsioonilisi instrumente ja elektrikitarre. Muusikud on pärit kultuuriliselt äärmiselt kirjust ja rikkast Nigerist, kus tuareegid ja wodaabed on juba aastatuhandeid rännanud kaamelite, veiste, lammaste, kitsede ja eeslitega, otsides karjamaid Lõuna-Sahara ääremaadel.

Nende kahe täiesti erineva, aga ansamblis ühendatud kultuuride rikkusest tulenevalt loob ja laulab Etran Finatawa laule kahes
erinevas keeles: tuareegi tamashek’is ja wodaabe fulfulde’s. Laulud jutustavad lugusid rändavast elust, isoleeritusest ja vabadusest, äärmuslikust viletsusest ja vaesusest, karmist kliimast, ilusatest naistest ja õnnelikest päevadest, pidustustest ja perekondadest, tähtedest ja kõrbetormidest.

Lisaks Etran Finatawa kontserdile on Tornide väljakul toimuval üritusel võimalik saada infot XXII Viljandi pärimusmuusikafestivali kohta, osta festivalisümboolikaga meeneid ja soodushinnaga pileteid-passe.

Festival toimub tänavu 24.–27. juulini. Festivalil astub üles kokku ligi 300 esinejat 80 kontserdiga. Põhiprogrammi esinejate hulka kuuluvad Etran Finatawa (Niger), Canzoniere Grecanico Salentino (Itaalia), Cedric Watson (Ameerika Ühendriigid), Feten Feten (Hispaania) jpt. Lisaks põhiprogrammile saab tavapäraselt osa õpitubadest, regilaulupesast, muinasjututoast, filmiprogrammist ja öistest sussisahistamistest. Kogu programmiga on võimalik tutvuda festivali kodulehel.