Kujunduskonkursile, mille lähteülesandeks oli visualiseerida XXII Viljandi pärimusmuusika festivali teemat „Mäng”, laekus tänavu rekordilised 71 tööd. Võidutöö kannab pealkirja „Tants ja tagaajamine” ning selle autoriks on Merike Tamm.

Viljandi pärimusmuusika festivali tänavune tunnuskujundus

Viljandi pärimusmuusika festivali tänavune tunnuskujundus

Kodulehel ja Facebookis välja kuulutatud konkursile laekus tänavu rekordilised 71 tööd 52 kujundajalt, mis muutis valiku tegemise keerukamaks kui eelmistel aastatel. Kuna võidutöö lõpliku valiku tegemisel jagunesid Eesti Pärimusmuusika Keskuse töötajatest komisjoni liikmete arvamused kaheks, lasti kahe väljavalitud töö autoritel oma kavandeid veel viimistleda ja täiustada. Viimasest voorust väljus võitjana Merike Tamm, kelle töö kannab pealkirja „Tants ja tagaajamine”. Teise preemia pälvis Elina Kasesalu.

Merike Tamm on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli graafilise disaini erialal. Ta töötab hetkel vabakutselisena, luues disaine erinevatele projektidele pakenditest korporatiivgraafikani ning illustreerides raamatuid. Inspiratsioon konkursi võitnud tunnuskujunduse loomiseks tuli erinevatest allikatest. Seal on Merikese sõnul viiteid tikanditele, metsale, külapidudele.

Komisjon otsustas välja anda ka eripreemia, mis läheb Ken Albergile, kes värvipliiatseid ja fantaasiat kasutades kõige vaimukamalt mängu teemat käsitles.

Teemaga „Mäng” on festivali korraldajad oma ülesandeks võtnud eestlaste ja teiste rahvuste kultuurilise mineviku ja oleviku tutvustamise läbi mänguliste tegevuste.

XXII Viljandi pärimusmuusika festival leiab aset 24.‒27. juulil 2014. Festivali passid on müügil alates 1. detsembrist.

Vaata 2014. aasta Viljandi pärimusmuusika festivali kohta lisa nende kodulehelt.