Sõltumatu Tantsu Lava etendus „Femmaaž” on kummardus viiele naisele, kes tegid omal ajal tantsus soolodega revolutsioone. Või kui mitte revolutsioone, siis vähemalt midagi sellist, mis raputas senist arusaama tantsust ja tantsu üle mõtlemist üldiselt.

Sveta Grigorjeva. Foto: press

Sveta Grigorjeva. Foto: press

Kõnealuse kummarduse Mary Wigmani, Yvonne Raineri, Lucinda Childsi, La Ribot’ ja Debora Hay poole sooritavad eesti tantsijad-koreograafid Sveta Grigorjeva, Madleen Teetsov-Faulkner, Mari Mägi ja Joanna Kalm. Esietendus toimub täna, 8. märtsil ning edaspidi juba üsna sagedasti (15., 16., 29., 30. märtsil ning 5., 6. aprillil).

Etendustele, mis toimuvad 29. ja 30. märtsil järgneb loeng, vestlus – modernismist postmodernismi, kus keskendutakse sellele, milliste protsesside tulemusena jõuti eelmise sajandi teises pooles modernismist postmodernismi ja arutletakse, kuidas on 20. sajandi kultuurivoolude areng mõjutanud meie tänast mõtlemist ja arusaamist kunstist. Vestlust viib läbi teatriteadlane ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse magistrant Liisi Aibel.

Vaata lisaks Sõltumatu Tantsu Lava kodulehelt.