Täna ning homme, 1. ja 2. märtsil näeb Sõltumatu Tantsu Laval viimaseid kordi PREMIERE uute koreograafide sarja 9. hooaja debüütlavastusi, milleks on Keity Pooki „Sünaps” ja Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish”. Kes Tallinna lavastused maha magab, saab PREMIERE’i debüüte näha 7. märtsil Tartu Uues Teatris, 21. märtsil Rakvere Teatris ja 24. aprillil TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia black box’is.

Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish“. Foto: Laura Arum-Lääts

Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish“. Foto: Laura Arum-Lääts

Keity Pooki installatiivne lavastus on visuaalne, liikumise ja heli sümbioos. See on võimalus reisida inimese sisemaailmas: vaatleja võib ennast kujutleda mikrotasandile, närvivõrgustiku maailma. Või hoopis kaugeneda kehast ja hõljuda megamaailmas. See on käe puudutuse anatoomia ehk mis toimub puudutuse ajal meie keha närvivõrgustikus. „Elav installatsioon ei pretendeeri faktikorrektsusele, samuti pole see puhas fantaasia – see on midagi mõlemast maailmast,” analüüsib Pook.

Sigrid Savi lavastus on ekspeditsioon, mis veab end autopiloodil turvalisse tundmatusse. Teadmatus toidab kujutlusvõimet ning võib-olla näeme kala seal, kus teda pole või vastupidi. Küll aga sööbivad vanad juustused tõed endiselt naha alla, muutes pehme ja vastuvõtliku koe üha jäigemaks ning siis sünnib ime – kristalliseerub inimkivim. Kuidas visualiseerida seda, kui inimesed on oma dogmadest pungil mullis, kui minna mugavustsoonis veel sügavamale ja jätta mõtlemisele veel vähem ruumi? Kuidas oleks kinnine mõtteviis visualiseerituna liikumisse?

Uute koreograafide sari PREMIERE on üheksa aasta jooksul tutvustanud 24 uut tantsumaastikule tulijat. PREMIERE sarja raames vastuvõetud koreograafidele pakutakse kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist laiemas meedias. Residentuuri põhjal valitakse välja kaks huvitavamat residenti, kes saavad oma ideed edasi arendada ka väljaspool Eestit, et esietenduda Sõltumatu Tantsu Laval.

Lisainfot leiad siit.