Jaanuari keskel – 15. jaanuaril Tallinnas klubis Sinilind, 16. jaanuaril Tartus Genialistide klubis ning 17. jaanuaril Riias Nabaklabis – toimub esmakordselt festival AlterWinter, mis tutvustab Eesti ja Läti publikule uusi bände Eesti ja Soome muusikamaastikul.

Obligaatiot. Pressifoto

Obligaatiot. Pressifoto

Festivali ühe korraldaja Marta Aliide Jakovski sõnul on oluline hoida kuulajaid kursis muusikaga, mida lähiriikides tehakse. „Festivali põhiidee on ühendada Soome ja Eesti ansamblid ning jagada naabritega uut ja värsket muusikat,” ütles Jakovski.

Esimesel AlterWinteri festivalil jagavad omavahel lava üks Eesti ja kolm Soome ansamblit. Eesti lippu hoiab kõrgel ansambel New Dimensions, kes ühendab oma muusikas kuumad rütmid ja jaheda 21. sajandi tehnoloogia. Soomet esindavad 70ndate rokki, grunget ja kaasaegset USA rokkmuusikat segav Fudge Flounders, kes hakkab suvel kaante vahele vormima oma esimest albumit, eksperimentaalrokkbänd Obligaatiot Helsingist ning improvisatsiooniline avangard-bänd Kola.

Kuigi tuuril osalevate ansamblite muusika erineb üksteisest, jagavad eri riikide muusikud samu põhimõtteid. Ükski neist ei ole oma loomingus tõmmanud tugevaid piire eri žanrite vahele, nende muusikas on olulisel kohal ambitsioonikus, avatus ja pidev enesearendamine.

Festivali kontserte on võimalik kuulata kolmel päeval: 15. jaanuaril Tallinnas klubis Sinilind, 16. jaanuaril Tartus Genialistide klubis ning 17. jaanuaril Riias Nabaklabis. Esimene bänd alustab kell 22.00. Plaadimuusikat mängib Tallinnast pärit DJ Tony1000, kes pakub valikut arendatud, eksperimentaalsest ja veidrast muusikast.

Kontsertide event’id Facebookis: Sinilind & Genialistide klubi.