Festivali Art Meetings 2013 Estonia raames toimub konkurss Eesti artistidele ja muusikalistele projektidele, kelle hulgast valitakse välja 3 finalisti, kes esinevad 12. juulil Tallinnas festivali Patarei Kultuuritolm Rannalaval.

Kolme finalisti hulgast valitakse omakorda välja üks muusikaline kollektiiv, kes saab võimaluse esineda ühel olulisemal alternatiivmuusikasündmusel Poolas, milleks on 2014. aasta sügisel Wrocławis toimuv Asymmetry Festival.

Eesti bändidest on varemalt Asymmetry festivalil üles astunud näiteks Deathcats. Foto: werdza

Eesti bändidest on varemalt Asymmetry festivalil üles astunud näiteks Deathcats. Foto: werdza

Konkursi žürii ei hinda üksnes esituse taset, vaid ka innovaatilist lähenemist muusikale, žanri piiridest väljumist ning esineja potentsiaali.

Avaldusi konkursil osalemiseks võetakse vastu 16.juuni keskööni.

Finalistide ja konkursi võitja valijaiks on esindajad organisatsioonidest Patarei Kultuuritolm Festival, Asymmetry Festival ning Fond Eclectica.

Konkursi eesmärk on populariseerida huvitavamaid Eesti ansambleid ja muusikalisi projekte Poolas ja mitte ainult: samuti esitletakse Asymmetry Festival 2014 ajal ansamblit kogu Euroopa muusikaprodutsentidele ja kultuurielu korraldajatele ning luuakse võimalused edasiseks koostööks.

Registreeru konkursile siin.