Homme, 17. septembril saab avalöögi juba kolmandat korda toimuv Tallinna Fotokuu – omaalgatuslik rahvusvaheline kunstibiennaal, mis võtab lähtepunktiks fotograafia ja kaamerakultuuriga seotud arengud ning keskendub kunsti seostele kaasaegses ühiskonnas, majanduses ja poliitikas toimuvate protsessidega.

Rockstar Games'i & Karl Smithi  „Mõõkvaal" (2015) Fotokuu avanäituselt „Prosu(u)mer".

Rockstar Games'i & Karl Smithi „Mõõkvaal" (2015) Fotokuu avanäituselt „Prosu(u)mer".

Fotokuu algab seekord Suurbritannia kunstniku David Raymond Conroy koostatud rahvusvahelise näituse „Prosu(u)mer” avamisega 17. septembril Tallinnas EKKMis. Näituse teemaks on tarbijad, kes osalevad esemedisainis, näiteks hobifotograafidest tootetestijad ja juutuuberid.

Muuhulgas tehakse Tallinna Kunstihoone galeriis ülevaade 1990ndate üleminekuaja Balti fotokunstist, Tartu Kunstimajas võib aga näha Tarvo Hanno Varrese ning Kirke Kangro duo-näitust, kus tulevad vaatluse alla mateeria metafoorid ning privaatsuse, vaatlusiha, emarolli ja isikliku elu funktsioonide segunemine kunstnikupositsiooniga.

Kokku on Tallinna Fotokuu 2015 põhiprogrammis kolm rahvusvahelist ja kaks Eesti kunstnike näitust. Lisaks seatakse Tallinna galeriides üles satelliitnäitused ja leiab aset ka Eesti Fotokunstimess, mille eesmärgiks on tutvustada publikule Eesti parimate fotokunstnike värsket loomingut ning jagada teavet fotokunsti kogumise võimaluste kohta.

Fotokuu oluliseks osaks on sündmused, mis toovad välja seoseid erinevate näituste vahel, avavad ja ka laiendavad näitustel käsitletavaid teemasid. Publikuprogrammis on Eesti ja väliskülaliste loengud, giidiekskursioonid, töötoad, filmiõhtud ning haridusprogramm lastele ja noortele.

Tartus kestab Fotokuu veel talvelgi, kus alates 19. novembrist saab näha ülevaatlikku näitust Eesti kaasaegsest fotokunstist.

Lisainfo Tallinna Fotokuu kodulehelt.