Eile õhtul avati Eesti Kunstiakadeemia tulevases õppehoones Kalamaja ja Vanalinna piiril – Kotzebue 1/Põhja pst 7 – akadeemia aasta olulisim näitus TASE. Lisaks EKA kõigi nelja teaduskonna magistrantide töödele saab seal näha ka graafilise disaini osakonna bakalaureuseastme lõpetajate töid ning mitmeid projekte vabade kunstide tudengitelt.

Foto: Janis Kokk

Foto: Janis Kokk

„Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näitused toimuvad sel kevadel ajaloolises vabrikuhoones, mis lisaks kooruvale värvile ja avaratele tühjaksjäänud ruumidele kannab endas võlu nii Rauaniidi, Punase Koidu kui Suva aegadest ning mille erinevad ajajärgud raamivad hoonet oma kihilisuses tänaseni. Need hetktõmmised hoone minevikust on ka suhestumispunktiks näitusel osalevatele kunstiakadeemia lõpetajatele,” sõnastas TASE ’15 korraldaja, EKA galerist Merilin Talumaa tänavuse sündmuse eripära.

Lisaks näitusele kätkeb TASE ’15 endas teisigi sündmusi. Näiteks toimub 11. juunil konverents, kuhu tulevad oma rollist ja panusest ühiskonnas rääkima mitmed EKA vilistlased, tunnustatud disainerid, arhitektid, kunstiteadlased ja riigiametnikud. Koostöös Kino Sõprusega toimub esmakordselt TASE FILM – Eesti Kunstiakadeemia tudengifilmide linastused, kus kahel päeval tulevad ekraanile 2014/15 õppeaasta valitud videod, lühifilmid ja animafilmid.

Kogu TASE ’15 programmi vaata siit.

Fotod: Janis Kokk