Eile esilinastus kinos Kosmos Andrus Kivirähki bestsellerist „Rehepapp” ainest saanud Rainer Sarneti „November”. Fantaasiafilm baseerub Eesti mütoloogial; koos on segu maagiast, mustast huumorist ja romantilisest armastusest.

Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Külainimeste peamiseks mureks on, kuidas elada üle külm ja pime talv. Varastatakse üksteise, Saksa mõisnike, vaimude, kuradi ja Kristuse tagant. Et endal elu sees hoida, antakse hing kratile – puust ja rauast olendile, kes aitab peremehel rohkem varastada. Varastatakse ka siis, kui aidad juba täis. Varastamine on muutunud ainsaks kinnisideeks ja külainimesed ise hingetuteks olenditeks, kes meenutavad üha rohkem kratte.

Filmi peategelane on noor talutüdruk Liina, kes on armunud lootusetult ja õnnetult külapoiss Hansu. Igatsus paneb tüdruku jooksma libahunti ja hüppama jääkülma tiiki. Ta on valmis armastuse nimel surema. Pragmaatiliste talupoegade ette tõuseb küsimus: kas elu, mis nii suure vaevaga kätte võideldud, on üldse midagi väärt, kui selles puudub hing. Osades: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Katariina Unt, Taavi Eelmaa, Meelis Rämmeld, Dieter Laser jpt.

Fotod: Priit Mürk

Filmi režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet ning produtsent Katrin Kissa

Filmi režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet ning produtsent Katrin Kissa