27. mail alates 17.30 toimuvad Tallinna Teisipäeva raames galeriides näitusetutvustused, giidituurid ning kunstnike etteasted. Spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul osaleb lisaks Vaal, Temnikova & Kasela ja Tam galeriile hiljuti üheaastast juubelit pidanud Flo Kasearu Majamuuseum. Tallinna Teisipäev pakub kõigile huvilistele võimalust teha rattatuuri näitusepaikade vahel ja seeläbi ühe õhtu jooksul kogeda mitmeid erinevaid kunstisündmusi. Ühine rattatuur galeriide vahel algab kell 18.00 Vaal galerii eest.

Tallinna Teisipäeva varasemaid retkelisi

Tallinna Teisipäeva varasemaid retkelisi

Peatuspaigad:

17.30 Vaal galerii (Tartu mnt 80d): Laura Põllu näitus „Loss”. Viimaseid päevi lahti oleval näitusel seob kunstnik Haljava mõisa ja Schönbrunni lossipargimaastiku ja legendid monumentaalseks ruumi-installatsiooniks. Maalitud lõuendeid, keraamilisi objekte, videopilti ning kasutatud mööblit ehituse osana liitev kooslus aimab järele Haljava mõisa peahoone põhikuju; lossipargistseenid aga pärinevad Schönbrunni aedadest Viinis. Resideerudes vaheldumisi nii Eestis kui Austrias, on Laura Põld oma loomingus mõjutatud erinevatest keskkonna kontrastidest.

18.15 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1): /Finnissage/ Josephine Pryde’i näitusel „Knickers, Berlin”. Viimane võimalus näha Londonis ja Berliinis elava inglise kunstniku Josephine Pryde’i fotode näitust. Reena Spaulingsi (New York) ja Simon Lee (London) galeriide poolt esindatud kunstnik on oma hiljutiste näitustega kogumas märkimisväärset rahvusvahelist tuntust. 2013 aastal MoMAs New Yorgis toimunud grupinäituse „New Photography 2013” arvustustes tutvustati Josephine Pryde’i kui ühte 21. sajandi fotograafia piire testivat kunstnikku.

19.00 Tam Galerii (Lootsi 4): Metropoli kunstnikekommuuni näitus „6m2”. Metropoli kunstnikud tutvustavad oma näituse „6m2” teoseid, üles astuvad Taave Tuutma ja Kannel muusikalise luulekavaga „Vaimse Tervise ABC”. Näitusel on eksponeeritud valdavalt maalid ja joonistused järgmistelt kunstnikelt: Meelis Salujärv, Meeland Sepp, Taave Tuutma, Katrin Piile, Grisli Soppe, Kaarel Kütas, I6Noir, Margus Sorge Tiitsmaa ja Steve Vanoni. Galerii Metropol alustas tegevust 2008. aastal Meeland Sepa ja Margus Sorge Tiitsmaa eestvedamisel. Soovijatel on võimalus ühineda rattatuuriga Kalamajas asuvasse Metropoli 6m2 galeriisse (Vana-Kalamaja 46), mille ekspositsioon täiendab Tam galerii näitust.

20:00 Flo Kasearu Majamuuseum (Pebre 8): Giidituur, viktoriin, saun. FKM on igapäevaselt ümberkujunev ekspositsioon kunstniku loomingust tema kodu kahel korrusel, pööningul, keldris ja hoovis. Lisaks on muuseumis avatud raamatukogu, pood, lastenurk ja saun. Külastajatel on võimalus käia kunstnikuga saunas (oma rätik tuleb kaasa võtta), vaadata muuseumiekspositsiooni või nautida õhtut majamuuseumi hoovis.