Oktoobris teist korda toimuv Galeristide meistrikursus koostöös EKA Kunstiteaduse Instituudiga on ainulaadne galeristide koolitus regioonis. EKKAK kursus pakub praktiseerivatele galeristidele ja alustavatele professionaalidele võimalust ekspertide juhendamisel teadmisi omandada. Kursuse fookuses on seekord kunstnike esindamise formaadid nii traditsioonilises galerii kontekstis kui veebis, näituste logistika, kunstiteoste tellimine kunstnikelt ning filantroopia ja kommunikatsioon publikuga kaasaegse kunsti valdkonnas.

Ilaria Bonacossa

Ilaria Bonacossa

Kursus toimub kolme moodulina, millest iga session kestab 2 päeva. Lektoriteks on itaalia kuraator ja Genovas asuva Museo Villa Croce direktor Ilaria Bonacossa, kaasaegset kunsti tutvustava platvormi Art: I: Curate asutaja Nur El Shami Londonist ning kaasaegsele kunstile keskendunud filantroopilise organisatsiooni Outset Scotland direktor Kirstie Skinner Edinburghist.

Kursusele on oodatud nii üliõpilased, kultuuriprodutsendid, kuraatorid kui tulevased ja praktiseerivad galeristid. Osalejate hulgast valitakse kolm praktikanti 2015. aastal toimuvasse rahvusvahelisse praktikaprogrammi.

Moodulid:

1. Kunstnikelt teoste tellimine, projektide arendamine, residentuuride formaadid ja kunstnike nähtavus (3.–4. oktoober. Lektor Ilaria Bonacossa (Museo Villa Croce, Genova.

2. Kunstnike esindusmudelid, kunstivahendajad ja –agendid (6.–7. oktoober). Lektor Nur El Shami (Art: I: Curate, London).

3. Filantroopia kunstimaailmas, publiku kaasamine ja kommunikatsioon praktiliste näidete põhjal (9.–10.oktoober). Lektor Kirstie Skinner (Outset Scotland, Edinburgh).

Kursuse maksumus on 120 eurot, mis sisaldab osalemist ning õppematerjale. Loengud toimuvad EKA Kunstiteaduse Instituudis, Suur-Kloostri 11.

Kandideerimistaotlus saata 26. septembriks.

Lisainfo kursuse ja õppejõudude kohta ning taotlusvorm siin