Laupäeval, 19. märtsil kell 19 sünnib Sõltumatu Tantsu Laval välketendus. Uus formaat kujutab endast ühepäevast töötuba-loomeprotsessi, mille lõpptulemusena sündinud lavastust jagatakse päeva lõpus vaatajatega. Teekonda juhib koreograaf Joanna Kalm.

Foto: Sõltumatu Tantsu Lava

Foto: Sõltumatu Tantsu Lava

Töötoas osalejad loovad performatiivse kineetilise ruumi, millesse on publikul võimalik laupäeva õhtul siseneda. Välketenduse märksõnad on pühamu, ruumiloome, ruumi energia, pinnaalune liikumine, isiklik liikumiskeel, väärtussüsteemid, jätkusuutlikkus, tants-installatsioon, teine reaalsus, verbaalne koreograafia.

„Minu sooviks on luua osalejate abiga performatiivne ruum, mis on energiaga laetud. Ruum ja tegevus, mis ei nõua, vaid laseb olla. Ning küsib vaikselt reaalajas (projekteeritud teksti vahendusel) küsimusi… avaldab osalejate mõtteid. Liikumise pühamu?” avab Joanna Kalm ideid laupäevase etenduse taga.

GreenField on Sõltumatu Tantsu Lava modereeritud ettenäitamiste sari, mille käigus STL-i kunstnikud võtavad proovidest pausi, et piletivabalt publiku peal testida toormaterjali, mis loomeprotsessis on sõelale jäänud.

Sündmuse leiad Facebookis siit.

Tutvu teiste Sõltumatu Tantsu Laval toimuvate töötubadega siin.