Reedel, 8. juulil kell 16:00 avavad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti III kursuse tudengid Aegnal, endises sõdurite ühiskasarmus-sööklas, oma lõpunäituse „Urban Loneliness”.

Ühiskasarmu-söökla Aegnal. Foto: Merlin Meremaa

Ühiskasarmu-söökla Aegnal. Foto: Merlin Meremaa

10 noort kunstnikku – Lotta Koov, Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski ja Kaur Virkebau – on otsustanud üksi ning üheskoos uurida üksindust ja selle erinevaid väljendusvorme linnaruumis.

Urban loneliness on mõiste, millega saab iseloomustada ühte sagedast kõrvalnähtust suurlinna elus: piiritus koguses sotsiaalse võimalusi toob kaasa isoleerituse tunde. See on üksinduse erivorm, mida saab kogeda vaid teistega koos.

Näitusepaigaks on Kunstiakadeemia lõpetajad valinud Aegna saare, kus aastaringselt elab vaid paar inimest, ent mis ometi kuulub Tallinna kesklinna piirkonna alla. See on saar Eesti Vabariigi pealinnas, kuhu viib tasuta ühistransport – koht, kus teoreetiliselt on külastaja justkui elu tsentris, kuid praktiliselt on ta ära lõigatud ning üksinda iseendaga. Selline asukoht – nii füüsilises kui mentaalses mõttes – annab meile võimaluse tegeleda oma intiimseimate unistuste, soovide ja probleemidega. Olgu nendeks kasvõi häbi ja meeleheide.

Tudengite töid on juhendanud Ulvi Haagensen, Philip Sajet, Nils Hint, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Rait Siska ja Heikki Zoova.

Näitus on avatud kuni 22. juulini iga päev kella 11.00st 18.00ni. Näitusele pääseb Tallinna Kalasadamast ja Rohuneeme sadamast.

Vaata lisa näituse Facebooki lehelt.