Selle aasta alguses esilinastunud Hardi Volmeri mängufilm „Elavad pildid” linastub Euroopa Liidu Filmide Festivali raames 21. novembril Kanadas Ottawas.

Euroopa Liidu Filmide Festival toimub juba 28. korda ning toob Kanada vaatajani iga-aastaselt Euroopa Liidu liikmesmaade loodud parimad kaasaegsed filmid. 18-päevane festival näitab erinevatel rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud filme Ottawas, Torontos ja Vancouveris.

Lisaks on „Elavad pildid” ka Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali rahvusvahelises võistlusprogrammis EurAsia, linastused toimuvad 21. novembril kell 17.10 Coca-Cola Plazas ning 24. novembril kell 16.00 kinos Artis. 21. novembri seansi juhatavad sisse režissöör Hardi Volmer ja filmi üks peaosalistest Sandra Uusberg.

Hardi Volmeri „Elavad pildid” on armastusfilm ajaloo tõmbetuultes. Filmi peategelasteks on baltisaksa paruni kirglik tütar Helmi ning teda vaikselt, kuid järjekindlalt armastav kinomehaanik Julius. 20. sajandit läbiv tegevus toimub ühes Tallinna vanalinna majas, mis muutub ja kohaneb vastavalt sellele, mida vahel rahutu, vahel õnnelik aeg endaga kaasa toob. Hardi Volmer ühendab filmis nii varajase tummfilmi groteski kui kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat. Osades Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Anu Lamp, Tõnu Oja, Ita Ever, Aarne Üksküla, Ain Mäeots, Hendrik Toompere Jun, Marika Vaarik jt.