12.–15. novembrini näidatakse Saksamaa neljas suuremas linnas eesti filme. Lisaks Andres Maimiku ja Rain Tolgi 2012. aastal valminud komöödiale „Umbkotid” on programmis veel Triin Ruumeti lühifilm „Puberteet”, Moonika Siimetsa „Oled see sina?”, Hardi Keerutaja „95” ning Erik Hans Sepa film „Külaline”.

Kaader filmist „Umbkotid”

Kaader filmist „Umbkotid”

Üleeile näidati filme Bremenis kinos City46, eile, 13. novembril toimus seanss Kielis, täna saab filme näha Hamburgis ning tuur lõpeb 15. novembril Berliinis. Kõikides linnades on publikuga kohtumas autoritest Andres Maimik, Rain Tolk ja Hardi Keerutaja.

2012. aastal pandi Infobalti eestvedamisel alus traditsioonile hakata iga aasta novembris Saksamaa neljas linnas korraldama eesti filmi õhtuid. Eelmisel aastal olid programmis Mati Põldre 1992. aastal valminud film „Need vanad armastuskirjad” ning Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite lühifilmid.

Filmipäevade programmi koostaja on Infobalti juhatuse Eesti esindaja Kirstiina Jessen. Infobalt tegeleb Balti riikide kultuuri vahendamisega Saksamaale.