Homme kell 18.00 avatakse EKA galeriis Helena Keskküla ja Art Nõukase näitus „Loogiline laul”, kus on eksponeeritud kahe noore kunstniku ühiselt loodud installatsioonid ja videotööd.

Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna tudengid Helena Keskküla ja Art Nõukas esitlevad näitusel „Loogiline laul” ühiselt loodud installatsioone ja videotöid, mille algimpulss pärineb mõlema kunstniku loomingu ühisosast. Keskküla ja Nõukase tööd on tugevalt seotud popkultuuri nähtuste detailideks lammutamise ja ümbermõtestamisega, olles mõjutatud televisioonist, laulutekstidest ja iidolitest.

„Loogiline laul” kasutab Eestis tihti levinud Lääne laulude eestindamise mehhanisme, uurides, millised müüdid tekivad laulu ja selle esitaja ümber ning mis vormi võib laul kultuuriruumis aastakümneid hiljem võtta. Näitus kompab põlvkondadevahelisi piire, kuid kunstnikud ei jää vaid analüütilisteks kõrvaltvaatajateks. Ajalugu ümber lavastades manipuleerivad nad küll vaatajaga, kuid jäävad kaasaega kritiseerides ka ise selle esindajateks.

Näitus koosneb neljast omavahel seotud episoodist, mis keerlevad Roger Hodgsoni laulu „The Logical Song” eestikeelse tõlke ümber, mis 1970. aastatel populaarsuse saavutas.

Tallinna Teisipäeva ja Tallinn Music Weeki kunstiprogrammi raames on teisipäeval, 24. märtsil EKA galerii avatud kell 17.00–20.00. Kunstnikud on alates kell 17.00 galeriis ning tutvustavad näitust.

Artist talk kunstnikega leiab aset kolmapäeval, 25. märtsil kell 18.00. Kunstnikega vestleb kunstiteadlane Madli Ehasalu.

„Loogiline laul” jääb avatuks kuni 29. märtsini.

Näituse lehele Facebookis.