Neljapäeval, 2. mail kell 17.00 avatakse 008 Galeriis Tartu Ülikooli maaliosakonna taustaga maalikunstniku ja illustraatori Helmi Arraku (snd 1988) isikunäitus „PIECES FROM MY ROOM”.

Helmi maailm on kirju ja kilduderohke – sügavalt isiklikke läbielamisi ja emotsioone ilmestab džungel, kus läbisegi ahvide ja sensuaalsete naisfiguuridega tegutsevad kirevad ja muinasjutulised tegelased, kes on leidnud mõjutusi „Süütutest enesetappudest”, Marie Antoinette’i ja Kate Mossi dekadentlikest eludest, Frida Kahlo femme fatale’i imagost, David Bowie’st ja britpop-bändidest. Kogu tegevus leiab aset Helmi magamistoas, kus ta inspiratsiooni kogub ning mis on ühtlasi tema stuudio. Basquiat’likult paneb Helmi kogu selle kogemuse läbisegi vineerile või paberile elama.

Helmi Arrak teeb illustraatorina aktiivselt kaastööd Müürilehele, on illustreerinud president Toomas Hendrik Ilvese biograafilise raamatu ning teinud kaastööd muuhulgas ka ajakirjale Eesti Naine ja festivalile Jazzkaar. Helmi õpib hetkel Tartu Kõrgemas Kunstikoolis mööblidisaini ja restaureerimist ning tegutseb ka disainerina. Helmi disaineriloomingust võib leida vineerist rattakorvid ja kaelaehted ning graafilise siiditrükiga kimono-särgid.

Näituse kuraator on Greete Põrk.
008 Galerii asub aadressil Rävala pst 7 ja on avatud esmaspäevast reedeni 9.00–18.00.

Helmi loominguga tutvu lähemalt siin.