Homme, 14. septembril kell 19 avatakse Disainiöö festivali satelliitprogrammina Pärnus Avangard Galeriis Eesti kaasaegse foto ühe pioneeri Herkki-Erich Merila isikunäitus „Real Estate of Mind”.

Foto: Herkki-Erich Merila

Foto: Herkki-Erich Merila

Merila, kes asutas 1992. aastal koos Peeter Lauritsaga fotokunsti rühmituse DeStudio, esitleb Avangard Galeriis fotosid 1990ndatest ning remikse fotograafiast ja fototöötlusest 2000ndatest kuni praeguseni. Näitus toob vaatajateni ka silma eest varjatud maailma – arhitektuursete kujundite tagant kerkivad esile inimlikud algimpulsid. Merila püüab naise keha kui kujundit dekodeerida igapäevase elu ja suhetega, sidudes neid ajalooliste visuaalsete vormidega linnakeskkonnast.

Osaliselt on seeriat „Real Estate of Mind” varem eksponeeritud Eestis ja Ungaris, 2013. aastal avaldati osa seeriast prantsuse kaasaegse fotograafia ajakirjas Photographe.

Merila on teinud näituseid New Yorgis, Suurbritannias, Kopenhaagenis, Berliinis ja Helsingis. Fotograafi tööd kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudesse ning on esindatud Taani, Austria ja USA muuseumite kogudes.

Näitus jääb avatuks 2. oktoobrini. Loe lisa galerii kodulehelt või Facebookist.