Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali friigiprogrammis linastub 25. aprillil 2003. aasta mängufilm „Tuba” („The Room”), mis tõusis kiirelt kultusfilmi staatusesse ja mida on sageli tituleeritud ka halbade filmide „Kodanik Kane’iks”.

Johnny (Tommy Wiseau)

Johnny (Tommy Wiseau)

Tänaseks on ameeriklase Tommy Wiseau’ kirjutatud, produtseeritud ning lavastatud armastusdraamast kasvanud välja omalaadne fenomen, mida ei näidata edukalt üksnes festivalidel, vaid ka järjepidevalt erinevates kinodes üle kogu maailma.

„Tuba” räägib loo edukast pankurist nimega Johnny (Wiseau), kelle tulevasel abikaasal Lisal (Juliette Danielle) tekib armusuhe mehe sõbra Markiga.

„„Tuba” on just üks selliseid filme, mida lausa peab suurelt ekraanilt vaatama koos teiste huvilistega, sest siis muutub see eriliselt nauditavaks ja parajalt hullumeelseks elamuseks,” lausub filmi fänn ja HÕFFi tegevjuht Maria Reinup. „Näiteks HÕFFi Soome partnerfestivalil Night Visions on kombeks seda linateost näidata lausa kaks korda aastas ja alati on saalid andunud fänne täis, kes filmi juba peast tsiteerivad. Selle filmi austajate hulka kuuluvad ka staarid Michael Cera ja Alec Baldwin, kes peavad seda üheks oma lemmikteoseks,” lisab ta.

„Kes otsib HÕFFilt filme, mis ei liigitu nö õudusfilmi žanri alla, siis just „Tuba” ongi programmis üks selliseid, millel pole õudusega midagi pistmist ning mida rahumeeli võib soovitada kõigile vaatamiseks kui ühte head komöödiat,” kommenteerib teose valikut HÕFFi programmijuht Helmut Jänes.

25. aprillil toimub festivali raames selle filmi ainulinastus 35-millimeetriselt filmikoopialt. „Tuba” linastub koos vähenäidatud lühidokumentaalfilmiga „The Disaster Artist”, mis räägib selle filmi kui nähtuse tekke tagamaadest.

Treiler filmi parimatest hetkedest:

Tutvu kogu HÕFFi programmiga siin.