Sel laupäeval, 9. aprillil toob peosari AUX Von Krahli järjekordse elektroonikamenuki, hollandi duo Detroit Swindle.

Detroit Swindle. Foto: TSA Artists

Detroit Swindle. Foto: TSA Artists

Detroit Swindle’i tekkelugu on omaette mõnus seik – nimelt oli Lars, kes töötas 2011. aastal programmijuhina paaris Amsterdami ööklubis, sunnitud vallandama Maarteni nimelise kohaliku DJ, sest viimane mängis mussi, mis oli antud asutuse jaoks „liiga underground”. Peale vilgast sõnavahetust selgus, et kuttidele on meelepärane väga sarnane muusikaline ampluaa a la Motown, hiphop ja varajane house, seega tehti veidi biiti ja näete nüüd, mis sest kõigest välja tuli.

Maarten Smeets ja Lars Dales ehk Detroit Swindle, kes väljastanud oma teekonnal nn. hea muusika hall of fame’i rütme nii enda paljukiidetud plaadifirma Heist kui mitmete teiste tuntud leibelite alt, on osutunud menukaks projektiks ehk just sel põhjusel, et neil õnnestub nii oma settides kui loomingus sulatada üheks terviklikuks helisfääriks viit aastakümnendit ja sama palju kontinente hõlmav muusikavalik. See loob omakorda igas väisatavas ööklubis selle kardetud „ma-ei-saa-käimlasse-ega-joogijärtsi-minna-sest-ma-tahan-teada-mis-järgmine-lugu-on-efekti”.

Teadaolevalt meeldis DS’i kuttidele siin eelmine kord nii väga, et seekord on kavas mängida ekstrapikk sett. Kodustest artistidest kütab AUX’i õhtu üles end kenasti kehtestanud pumbajaam ehk Firejosé ja DJ Stuka.

Facebookis asub üritus siin.