IDA Raadio lülitab 16. novembril taas eetri välja, et tutvustada teile klubiseinte vahel muusikat ja muusikuid, keda raadio tegijad hindavad ja toetavad.

Ben Vince. Foto: press

Ben Vince. Foto: press

Live-kavaga on sel päeval Balti jaama vahetus läheduses asuvas Kopli 2 külas Londoni multiinstrumentalist Ben Vince, kes tõi briti tantsumusa pealikuga Joy O tänavu lettidele 12-tollise tantsupõrandapommi „Transition 2 / Systems Align”. Uskuge või mitte, selle plaadi põhielement on Vince’i saksofonimäng!

Ben Vince’i esimesed plaadid (ja kassett) koosnevad ainult saksofoni tekitatud helidest, olgugi et mõne loo puhul võib kuulajale jääda mulje, et siin-seal mängib mõni muu instrument. Ei mängi. See on ikka ja jälle seesama pill erinevates varjundites. Need on ambient’likud helipildid, mis on maalitud üksinda improviseerides, ainsaks kaaslaseks harvad efektipedaalid. Mida aeg edasi, seda enam on Vince leidnud ennast teistega koos muusikat tegemas. Selle tõestuseks on plaat „Assimilation”, millel löövad kaasa viis muusikut (Mica Levi ehk Micachu, Rupert Clervaux jt), liikudes vabalt free jazz’i ja hüpnootilise tantsumuusika piirimail.

Samal õhtul on laval ka IDA Raadio DJd Heivi S, Gerd Tammist, Kaupo Rõivasepp ja Jürgen Tamme.

Üritus Facebookis.