Tänasest 15. oktoobrini toimuv Põhjamaade kultuurinädal toob ligi kolmekümne sündmuse seas Ida-Virumaale ja Narva rootsi ja soome džässieliiti kuuluvad muusikud, norra fotograafide avatud stuudio ning Põhjala väikesaarte ja Balti riikide ühise fotonäituse, aga ka verivärsked Põhjamaade filmid ning spordipäeva.

Mika Kallio. Foto: Viljandi Kitarrifestival

Mika Kallio. Foto: Viljandi Kitarrifestival

„Seekordne kultuurinädal ootab avastama Põhjalat erinevate nurkade alt, alates humoorikast soome komöödiast filmiprogrammis kuni Norra haridusuuendusest rääkiva loenguni, vahvatest Põhjamaades leiutatud spordialadest spordipäeval rääkimata,” tutvustab kultuurinädala koordinaator Jevgeni Timoštšuk Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusest eesootavat nädalat.

„Ligi kolmekümne sündmuse seas leidub midagi igaühele, seetõttu on raske välja tuua mõnd konkreetset sündmust. Kordumatu elamuse saab aga kindlasti džässikontsertidest – Narva Jazz Clubis esinevad 10. oktoobril rootsi džässieliiti kuuluvad muusikud Ola Bengtsson ja Erik Söderlind ning 14. oktoobril Sillamäe klubis Teine Taevas fenomenaalne trummar Mika Kallio, kellega koos astub lavale ka kaasaegset tantsu viljelev Satu Rinnetmäki.”

Jõhvis ja Narvas jookseb kogu nädala vältel värskete Põhjala filmide programm, mille hulgas on linateoseid alates thrilleritest ja komöödiatest ning lõpetades lastefilmidega. 12. oktoobril toimub Narva kunstiresidentuuris mitu kunstisündmust: avatud stuudios räägivad oma tööst huvilistele Norra fotograafid Ellen Suhrke ja Hans Hansen; sealsamas avatakse ka Põhja- ja Baltimaade fotograafide fotonäitus „Hetked”, kus teeb kaasa ka Sillamäelt pärit Karel Kravik.

TÜ Narva kolledžis toimuvad avatud loengud haridus- ja sotsiaalteemadel, mis on ühiselt olulised nii Põhjamaades kui Eestis. Haridustöötajatele suunitletud seminaril Connector räägib Kjell Helge Kleppestø uusimast õppeainest Norra üldhariduskoolides, mis käsitleb teadlike valikute tegemist hariduses ja karjääris.

Valdav osa kultuurinädala sündmustest on huvilistele tasuta.

Tutvu festivali kavaga siin.