Pühapäeval, 5. märtsil astub Tartu Uue Teatri lavale Impromachine4000, et helindada Conan Doyle’i kultusromaanil põhinevat fantaasiafilmi „Kadunud maailm” (1925).

Impromachine4000. Foto:  Ingrid Rabi

Impromachine4000. Foto: Ingrid Rabi

Seiklus võtab ekraanil üles täistuurid, kui maadeuurija tütar ja assistent miss White väidab, et on näinud kaugel saarel ammu väljasurnud reptiile ning näitab selle kinnituseks isa päevikusse joonistatud dinosauruse pilti. Ekipaaž on veendunud, et asja tasub uurida: kas tõesti võivad kuskil maa peal kõndida veel elus dinosaurused? Loomulikult! Ning vähe sellest – verdtarretamapaneva avastuse taustal tehakse elus muusikat!

Impromachine4000 esineb kooseisus:
Indrek Mällo – basskitarr
Karl-Markus Kohv – löökpillid
Marvin Mitt – kitarr
Kaarel Kuusk – klahvpillid
Lauri Kadalipp – perkussioon, saksofon
Roomet Jakapi – hääled, vokaal
Allan Järv (külaline) – trompet

Seemnest võrsus idu, kui ühel suvisel pühapäeval kaks aastat tagasi tekkis sõpradel Indrekul, Lauril ja Paulil soov koos veidi pilli mängida ning Paul Neitsov tegi ettepaneku teha seda tänaval, sest olid Hansapäevad. Repertuaari puudumisel otsustati improviseerida. Mõne aja pärast andsid Indrek, Lauri ja Marvin Genialistide klubis esimese ametliku kontserdi Impromachine4000 nime all. Sealt edasi on nende helikeel järjest rikastunud uute liikmete lisandumisega. Seitsme peaga bänd on tugev nagu seitsme peaga lohe. Kui mingi muusikaline teema end ammendab, inspireerib kasvõi kellegi kogemata mängitud noot jätkama uuel suunal. Selline jagatud vastutus võtab maha esinemispinge ning tulemuseks on dünaamiline kulgemine hetkes.

„Kadunud maailm” ja Impromachine4000 on teie ees pühapäeval, 5. märtsil kell 19 Tartu Uues Teatris.