Sel laupäeval, 4. märtsil kell 18 toimub Kanuti Gildi SAALis kümnendat korda etenduskunstide lühivormide festival made in estonia maraton. Festival on vabas formaadis kureerimata üritus, kus kõik soovijad saavad oma ideedega lavale tulla.

Chungin „Ootan sõpra” made in estonia maratonil 2016. Foto: Silvia Pärmann

Chungin „Ootan sõpra” made in estonia maratonil 2016. Foto: Silvia Pärmann

Tundub, et paljud üritavad tänapäeval liigset rõhku panna lõpp-produktile ja mitte piisavalt protsessile. Maraton sündis protsessi vaimus ja sellest ei saa iialgi päris valmis produkti, selleks on lihtsalt liiga palju osakesi ja muutujaid. Tegemist on pidustusega, mis tähistab liberalismi ja etenduskunste: kõigi maade esinejad ühinege! Tõeline etenduskunsti bacchanalia, mis koosneb traditsiooniliselt kolmest plokist: must, valge ja „alasti” lava.

Selle aasta etteastete autorid on Joanna Kalm, Chungin, Henri Hütt, Roland Arnoldt ja Eerik Kändler, Karolin Poska, Steve Vanoni, Lauren Bachmann ja David Wittinghofer, Üüve-Lydia Toompere, Katrin Kreutzberg, Raho Aadla, Kirsi Mari Lepik, Evi Pärn ja Jekaterina Kultajeva, Minna-Triin Kohv, Liis Vares ja Pavel Semjonov, Pärtel Eelmere, Anna Kaarma, Aimur Takk, Andreas Vinkel, Jaak Sapas, Kristina-Maria Heinsalu ja Doris Feldmann jt.

Pärast etenduskunstide vaatamist suundutakse edasi KuKu Klubisse, kus sel korral leiab aset festivali järelpidustus.

Lisainfot leiad Kanuti Gildi SAALi kodulehelt.