19.–24. mail toimub teine Tartu Indiefest, mille neljal laval astuvad üles muusikud kümnest erinevast Euroopa riigist.

Kaleo Islandilt

Kaleo Islandilt

Nädala jooksul on publikul võimalus osa saada laiast programmist, mis hõlmab nii kohalikke tänavamuusikuid kui ka Euroopas tuuritavad artiste Baltikumist, Norrast, Islandilt, Luksemburgist, Prantsusmaalt, Taanist, Hollandist ja Suurbritanniast. Festivali eriüritused tutvustavad läbi erinevate valdkondade indie-kultuuri üldisemalt. Tutvuda saab näiteks indie-mängude, -kirjanduse ja -kunstiga.

Indiefesti tipuks on 24. mail Tartu Loomemajanduskeskuse ja Loodusmaja pargis asuv pealava, kus terve päeva jooksul esinevad teiste tuntud kodumaiste muusikute kõrval Elephants From Neptune, Frankie Animal ja August Hunt. Välisartistide hulgas on Bon Iveriga tuuritanud norrakad ansamblist Highasakite ja Islandi indie-bänd Kaleo. Õhtustele pidutsejatele on mõeldud Baltic Scene’i programm Genialistide klubis ja Indiefesti klubilava Feel Good Music Cafés, kus astub muuhulgas üles ka Tallinn Music Weeki publikut vaimustanud Sekuoia Taanist.

Indie tuleb inglisekeelsest sõnast sõltumatu. Meie jaoks tähendab indie-muusika ja -kultuur laiemalt just loomevabadust ja seda me oma festivaliga tutvustada soovimegi,” rääkis Tartu Indiefesti eestvedaja Sten Otsmaa.

Festivali piletid on alates eilsest müügil Ticketpros. Esimesele tuhandele festivalipassi ostjale annab veebipõhine muusikakeskkond Deezer kaasa tasuta kolmekuulise premium-paketi.

Highasakite – „Since Last Wednesday”

Tutvu Indiefesti programmiga nende kodulehel, käbedamaid teavitusi kiika Facebookist.