11. juunil puhuvad Põhja-Tallinnast Noblessneri valukoja poolt eriti vinged muusikatuuled, kui mitte torm, sest oma eklektilises tähesäras saabub kolmandat korda Tallinnasse ei keegi muu kui Ariel Pink isiklikult. Ning mis tunduks loogilisema valikuna kui see, et lisaüllatusena teeb mehele sooja Vaiko Eplik, astudes üles spetsiaalselt selleks õhtuks kokku pandud kavaga „Hommage Ariel Pinkile”.

Ariel Pink. Foto: Filho Unico

Ariel Pink. Foto: Filho Unico

Indie-muusika autsaideriks tituleeritud, ent kriitikute ja muusikafanaatikute poolt palavalt armastatud Pink, kodanikunimega Ariel Rosenberg, õigustab tiitleid juba puhtalt oma välimuse ja muusikavideotega või pressiga manipuleerivate sõnavõttudega, mille pärast tõusis viimati tagajalgadele näiteks Pinki 4AD leibelikaaslane Grimes.

Kuid eelkõige väljendub tema erilisus muidugi loomingus, millest peegeldub artistile omaste kiiksudega vürtsitatud 70ndate ja 80ndate popmuusikat ning kust on aegade jooksul läbi käinud kaenlaaukudega tehtud trummisaundid, tükikesed unustatud tele-show’dest ja automaatvastajale jäetud teadetest. Muusiku eelmine täispikk album „pom pom” ilmus eelmisel aastal ning võitis taaskord kuulajate südamed.

Kui suurem osa Ariel Pinki loomingust on lo-fi kassetisahina sisse ära peidetud, siis tema live-etteasted on midagi muud. Tallinnas on Pinki kõrval professionaalsetest muusikutest koosnev bänd, kes muusika erinevad detailid lihvituna kuulajateni toimetab.

Kontserdi leht Facebookis.