Täna, 15. märtsil pidi Sveta Baaris esinema islandi black metal’i bänd Misþyrming, kelle kontsert kolitakse ümber veebi.

Misþyrming. Foto: press

Misþyrming. Foto: press

Seoses valitsuse poolt välja kuulutatud eriolukorraga, mis jätab kuni 1. maini suletuks kõik kultuuri- ja meelelahutusasutused, võttis kontserdi korraldaja Damn.Loud Agency koostöös bändi mänedžmendi ja partneritega vastu otsuse pakkuda kontserdi asemel otseülekannet, mis toimub 15. märtsil kell 21. Ülekannet saab jälgida Damn.Loud agentuuri Facebooki lehelt.

Kui räägitakse Islandi black metal’ist, on Reykjavíkist pärit kvartett end kuue tegevusaastaga tõestanud möödapääsmatu jututeemana. Kui tavapäraselt kipuvad sealkandi muusikute lood rääkima Islandi looduse ilust või kohalikust folkloorist, siis Misþyrming pajatab raevukalt kaosest elutul tühermaal, millel pole mingit võimalust elu tärkamiseks.

Bändi värskeim album „Algleymi” ilmus sel aastal Prantsusmaa plaadifirma Norma Evangelium Diaboli alt. Temaatiliselt jätkab see lugu elu pahupoolest ja probleemidest, mis on inimestel, keda ümbritsevad vulkaanid, fjordid ja lõputult vett.