12.-13. juunil toimub Kopli Uue loomingu Majas uus linnafestival GROM MMXX, mille fookuses on märksõnapõhiselt vali, maitsekas, mürane, agressiivne, kurb, raske ja veider.

Uue Loomingu Maja Koplis

Uue Loomingu Maja Koplis

Esimeste esinejatena on festival välja kuulutanud kaheksa artisti kaheksast eri riigist: Alcest (FR), She Past Away (TR), Selofan (GR), Cabaret Nocturne (BE), Inter Arma (US), Hexis (DK), Fågelle (SE) ja Kannabinõid (EE). Festivali üheks oodatuimaks esinejaks on kindlasti blackgaze ja post-black suurnimi Alcest Prantsusmaalt, kes avaldas värske albumi „Spiritual Instinct” eelmisel aastal. Türgist saabub samuti kohalikus muusikaringis tuntud pinevat dark-wave’i mängiv She Past Away, kelle Tallinna kontserdile eelmisel aastal kõik huvilised ära ei mahtunud ning kes esitleb oma viimast albumit „Disko Anksiyete”.

She Past Away’ga sarnastes tumedamates toonides jätkab Selofan Kreekast. Belgia produtsent Raphaël de Sauvage on laianud põrandaaluses elektroonilises skenes juba 90ndatest saati eri aliaste all ning kui Cabaret Nocturne aastast 2013, andnud muusikat välja tunnustatud leibelite alt ning nautinud paljude teiste tuntud nimede tuge.

Ameerika Ühendriikidest saabub Inter Arma, keda on pistetud žanriliselt doom’i, death’i või sludge patta. Põnevalt segavad hardcore’i, doom’i ja sludge’i ka külalised Taanist – Hexis, kes on tuuritanud Fääri saartest Uus Meremaani, Kuubast Mongooliani ning tegid eelmisel aastal ka 160 kontserdiga puhkepäevadeta tuuri.

Kannabinõid

Kannabinõid

Fågelle toob Rootsist muusika, kus erinevates kihtides kohtuvad müra ja popmeloodiad, ekslevad rütmid ning teemana jõud ja jõuetus. Fågelle esitleb samuti värsket, eelmisel aastal ilmunud albumit „Helvetesdagar”. Eestit esindab esikaheksas Kannabinõid, kes andis eelmisel aastal välja albumi „3”, mis pärjati Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal parima metalalbumi tiitliga.

Sündmuse toimumispaigaks on hoogu koguv Uue Loomingu Maja ehk ULM. Piiratud hulk pileteid on saadaval Sveta Baaris ja Ticketeris.