25.–28. septembril toimub IX Disainiöö, mis toob disainihuvilisteni sõõmu rahvusvahelist disainimelu ning tutvustab head eesti disaini. Sündmuste keskmeks on sel aastal teater NO99, kus toimuvad mõttevahetused ning disainiparemiku näitus.

Välja antakse eesti disainiharidusele aluse pannud Bruno Tombergi järgi nime saanud tootedisaini auhind Bruno ning kroonitakse ka näiteks teenuse- ja graafilisi disainereid. Rahvusvahelisel seminaril „Disaini õppetunnid” tuuakse näiteid heast ja halvast disainist ning arutletakse vigadest õpitu üle. Esinejate seas on tuntud aksessuaaridisainer Elissa Bloom (USA), tööstusdisainer Paolo Favoretto (Itaalia), disainistrateeg Steinar Valade-Amland (Taani), ajakirjanik Michael Dumiak (USA), disainerid Tania De Bruycker (Belgia) ja Matti Õunapuu (Eesti). Korraldatakse ka äkiliste PechaKucha-stiilis miniloengute õhtu.

Lisaks välismaistele tippudele tutvustatakse kinos Helios disaini kõrgkoole ning paljastatakse probleemset kujundust näitus-arutelul „Disainiviggad”, mille tarvis oodatakse inimesi jagama oma kogemusi. Festival laieneb ka Kaubamajja, kus eesti disaini tutvustatakse nii vaateakendel kui ka pop-up-poes. Erilisi tooteid pannakse müüki aga heategevuslikul disainioksjonil.

Festivali programmis on ka mitmeid tasuta töötube, mis on mõeldud nii professionaalidele, disainihuvilistele kui ka koolilastele. Toimuvad ka moeetendused, kus esitatakse muu hulgas Reet Ausi uut kollektsiooni ning Mare Kelpmani mitmel pool Euroopas tähelepanu pälvinud loomingut.

Lisainfo: disainioo.ee