Teisipäeval avati Draakoni galeriis rahvusvaheliselt tunnustatud moekunstniku Marit Ilisoni isikunäitus „Longing For Sleep”, kus on eksponeeritud samanimeline kontseptuaalne moekollektsioon.

Mantel kollektsioonist „Longing for sleep”

Mantel kollektsioonist „Longing for sleep”

Moekollektsioon on inspireeritud talvisest pimedast ajast ning autori igikestvast soovist sel ajal kauem ja rohkem magada. Kollektsioon on valmistatud nostalgilistest mustrilistest villastest tekkidest ning seestpoolt kaunistatud rikkalikult säravate pärltikanditega.

Marit Ilisoni omanäoline lähenemine, mis põimib disaineri kultuurilist tausta ja isiklikke tundeid keskkonnasäästliku disaini ja kontseptuaalse kunstilise lähenemisega, on püüdnud tänavu pilke nii Londoni Moenädalal, Hyères’i moekonkursil kui ka ainulaadsel Origin – Passion and Beliefsi messil, kus Ilisoni bränd jäi silma maailma tippude hulka kuuluva moebutiigi Luisa Via Roma peasisseostjale Silvano Vangile. Kevadel sai Ilison Kristjan Raua nimelise kunstipreemia ning hetkel on moekunstnik nomineeritud nii noore disaineri auhinnale SÄSI kui ka moedisaini auhinnale Hõbenõel.

Marit Ilison on vabakutseline kunstnik ja disainer ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud.
Ilisoni töid on teiste seas kajastanud väljaanded The New York Times, Vogue Paris, Vogue Italy ja Women’s Wear Daily.

Näitus jääb avatuks 20. septembrini 2014.

Ilisoni loominguga tutvu aadressil maritilison.com