Kolmapäeval, 21. augustil kell 18.00 avavad Jaanika Peerna ja Tuuli Mann galeriis Haus oma ühisnäituse „Metsahäälte vaikus”.

Jaanika Peerna.  „Maelstrom 34”

Jaanika Peerna. „Maelstrom 34”

Näitusel on väljas Tuuli Manni maalid Eestimaa metsade teemal, Jaanika Peerna joonistused, millel kujutatakse vaba õhu liikumist, ning neid omavahel siduv heliinstallatsioon. Tuuli Manni rahulikud abstraktsed rohelises värvigammas maalid ja Jaanika Peerna tormlevad mustvalged grafiidi- ja vahapliiatsijoonistused loovad intrigeeriva ja esmapilgul vastuolulise koosluse. Ühisnäituse idee seisnebki mitte niivõrd tehnilises ja visuaalses, vaid pigem sisulises plaanis – mõlema autori ühisosaks on teatav hingesugulus, mis kutsub neid mõtisklema oma juurtest, suhtest ümbritsevaga, loodushoidlikust mõtteviisist, aga ka oma isiklikest emotsionaalsetest kogemustest kõige selle sees ja keskel. Ülekantud tähenduses ühinevad siin erinevad teemad, mis hõlmavad kohalikku/isiklikku, aga ka globaalset/kõikehõlmavat, meist justkui väljaspool toimivat paratamatut jõudu: sügavalt juurtega maas kasvavad puud kohtuvad kõrgustes liikuvate tuultega.

Jaanika Peerna (1971) on õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis kunstiõpetust ja joonestamist, täiendanud ennast Helsingi Kunsti- ja Disainiülikoolis ning lõpetanud magistrantuuri New Yorgi osariigi ülikoolis interdistsiplinaarsete kunstide alal. Alates 1998. aastast tegutseb New Yorgis vabakutselise kunstnikuna, kes loob joonistusi, valgus- ja videoinstallatsioone ning korraldab ka elava joonistamise performance’eid.

Tuuli Mann (1980) on õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis kunstiõpetust ning Eesti Kunstiakadeemias maali ja fotograafiat, hetkel tegutseb vabakutselise ehtedisainerina, kasutades materjalina puidu-, klaasi- ja keraamikajääke, maalikunstnikuna ning loova joonistamise õpetajana.

Näitusele on põhjust minna ka pärast avamist, kuna 27. augustil kell 18.00 toimub Tallinna Teisipäeva programmi raames Jaanika ja Tuuli joonistamise ja maalimise performance. Näitus jääb avatuks kuni 27. septembrini 2013.