Selleaastase Positivuse festivali esinejatenimistu täienes The Kooksi, Daughteri, of Montreali ning Birth Of Joy võrra. Eelnevalt on esinejatena avalikustatud Kraftwerk, Bastille, Laura Mvula, The 1975 ja Kid Karate. Positivus 2014 toimub 18.–20. juulil.

of Montreal.

of Montreal.

The Kooks, kes annab sel aastal välja oma neljanda albumi, on Positivuse külastajate poolt kaua oodatud esineja. Bänd on esinenud pea igal suuremal festivalil maailmas, kuid mitte pärast 2012. aastat. Debüütalbum „Inside In/Inside Out” oli selle sajandi esimese kümnendi üks olulisemaid indie-albumeid – julge, energiline, meloodiline ning põnev. Indie poproki superstaari staatust kinnitasid ka teine ja kolmas album – „Konk” (2008) ja „Junk of Heart” (2011).

Daughteri muusikalise staatuse kohta ütleb palju bändi plaadifirma 4AD, kelle artistide hulka kuuluvad ka näiteks The National, Grimes, Bon Iver, Camera Obscura ja teised. Nende rahustavaid meloodiaid ja imekaunist naisvokaali on olnud kuulda mitmes BBC telesarjas ning USA teleseriaalis, üheks neist näiteks Grey Anatoomia. Singlit „Youth” kasutati Tour de France’i promovideos. Eelmisel aastal esines Daughter Glastonbury John Peeli laval ning seda kontserti peetakse 2013. aasta festivali üheks muljetavaldavamaks.

of Montreali eestvedaja Kevin Barnes on bändi karjääri jooksul loonud hulgaliselt kaasakiskuvaid poplugusid. Nende kummalised live esinemised sisaldavad alati põnevaid elemente – alustades pulmakleitidest ning lõpetades karkudega. Oma tegevuse jooksul on of Montreal loonud biitlitest, David Bowie’st ning Prince’ist mõjutatud psühhedeelilist poppi, mis on segunenud elektroonika, funk’i, glam’i ja afrobeat’iga.

Hollandist pärit psühhedeelilist rokki viljelev Birth Of Joy on end tõestanud kui tõeline rokksensatsioon. Bluusist ja higisest rock’n’roll’ist mõjutatuna viib Birth Of Joy publiku tagasi vanadesse headesse MC5, The Doorsi ja isegi Pink Floydi aegadesse, samal ajal moodsa kiiksuga stoner-, grunge– ja punk-rock’i tutvustades.

Positivus 2014 leht Facebookis.