Teie täiesti adekvaatne teejuht 2016. aasta kunstiellu.

Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Kris Lemsalu (sündinud 3. aprillil), kunstnik ja 2015. aasta messiüllataja
–––
Iga mõistlik pingutus toob teile sel aastal märkimisväärset edu. Püüdke vältida liigset domineerimist ja pealetükkivust. Arvestage kaaslaste ja galeristi soovidega. Kui teil palutakse Frieze`i messil taas kilpkonnaks kehastuda, võib see teile ainult kasu tuua.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Flo Kasearu (sündinud 24. aprillil), kunstnik ja majamuuseumi omanik
–––
2016. aasta on teie tähemärgile parim aasta torutöödeks. Väljavahetamist vajavad Sõnni linnakorteri küttesüsteem, maakodu toruvõrgustiku rajamisega tuleb aga kindlasti 2016. aastal alustada. Torutöödeks soovitavad tähed teile Pro-santeh OÜ-d, kontaktisik Indrek (56212559).


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Eha Komissarov (sündinud 25. mail), Kumu kuraator ja legendaarne kunstiteadlane
–––
Tunnete soovi eksperimenteerida, kuid on oht, et see pole vastuvõetav teistele. Võite saavutada ettearvamatuid tulemusi. Olge hoolikas oma kavatsustes. Aasta lõpuks on Kumu kõige edukam näitus ikkagi Aleksandr Vassiljevi kostüümikogu väljapanek.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Dénes Kalev Farkas (sündinud 2. juulil), kunstnik, kes esindas Eestit 2013. aastal Veneetsias
–––
Teid hakkavad sel aastal köitma inimesed, kes armastavad eksperimenteerida ning teha ootamatuid ja lõbusaid asju. Samas jääte ise üsna tagasihoidlikuks. Aprillis peab Vähk rohkem koduga tegelema ja sagedamini suvilas ja maakodus käima.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Markus Toompere (sündinud 16. augustil), Tartu Kunstnike Liidu esimees
–––
Tähed ennustavad teie ellu stabiilsust. Võimalik, et Jupiteri seis 15.–22. juulil toob Lembitu Konsumisse häid veinipakkumisi. Lõvi peaks olema eriti tähelepanelik külmal ajal, et tema salakavalad naabrid ei varastaks puudevaru.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Eve Kask (sündinud 3. septembril), kunstnik ja Käsmu elanik
–––
Ka 2016. aasta tähtede seis ei too kahjuks kaasa muutusi Käsmu napis bussigraafikus. Kohalikud intriigid avaldavad survet teie kunstiprojektidele. Õnneks lubavad tähed korralikku seeneaastat.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Jaan Toomik (sündinud 2. oktoobril), eesti kaasaegse kunsti klassik
–––
Teie kõikvõimalikud probleemid olmetehnikaga lahenevad viimaks. On aeg hakata mõtlema tulevikule. Kaaludele on aasta sobilik idufirma loomiseks ja seeläbi eduelamuseks. Raha tuleb sisse nii palju, et septembri alguseks on Kaalud niivõrd rikkad, et ei pea enam üldse tööd tegema.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Maria-Kristiina Soomre (sündinud 25. oktoobril), Kultuuriministeeriumi kunstinõunik ja kassifänn
–––
Aprilli lõpp toob teieni internetist mitmeid uusi kassivideosid, kus kiisud kohtuvad kurkidega. Olge 10. juuni paiku ettevaatlik suhetes koduste kassidega, et need Youtube`i liigikaaslaste peale armukadedaks ei saaks! Oktoober on paljulubav. Üks lühike poeskäik toob kaasa tutvuse naabermaja kassiga, millest võib areneda midagi pikaajalisemat.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Tõnis Saadoja (sündinud 5. detsembril), kunstnik ja Konrad Mäe preemia värske laureaat
–––
Tunnetate, et aeg lendab eriti kiiresti, võivad tekkida tõsised raskused oma asjadega ühele poole saamisel. Novembri keskpaik toob teile peale läheneva (või juba käes oleva?) keskea raske koorma. Peate sellest ise väljapääsu leidma. Pole välistatud, et näeme 2017. aastal veel üht keskea-teemalist näitust.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Leonhard Lapin (sündinud 29. detsembril), kunstiklassik
–––
Hea aasta tegeleda vaimsete asjadega. Kuigi Kuku klubi teeb läbi uuenduskuuri, jääb Wiiralti kohvik õnneks siiski selliseks, nagu see alati on olnud ja ootab teid mediteerima. September on Kaljukitsele eriti sündmustetihe, sest kõik vajavad äkitselt veel enam teie nõu ja abi.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Rael Artel (sündinud 11. veebruaril), Tartu Kunstimuuseumi direktor
–––
Veebruari algus toob teile silmapaistvaid kajastusi ajakirjanduses, mis võivad olla nii positiivsed kui negatiivsed. Pöörake sel aastal põhiliselt tähelepanu just neile, kes ka ise teie suhtes huvi tunnevad. Ärge püüdke igaühele tingimata meeldida. Hea aeg koduseks tegevuseks.


Teie vaimne teisik kunstimaailmas:
Raul Meel (sündinud 2. märtsil), veel suurem kunstiklassik
–––
Püüdke olla ratsionaalne ja praktiline. Ärge võtke endale liigseid ülesandeid, mis nõuavad palju energiat. Siiski võib ühe väikese Kumu isikunäituse või lühemat sorti monograafia suvel ette võtta.


Horoskoop avaldati esialgselt Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse uudiskirjas 11.01.2016. Fototöötluste autor Brit Pavelson.