Neljapäeval, 26. märtsil kell 18.00 toimub Tartmusis „Muuseumi akadeemia”, mille raames esineb avaliku loenguga kunstnik Kaido Ole.

John Smithi maal „Holocaust”

John Smithi maal „Holocaust”

Järjekorras kuues „Muuseumi akadeemia” on seotud viimaseid nädalaid avatud näitusega „Minu Poola. Mäletamisest ja unustamisest” (avatud kuni 29. märtsini). Näitusel eksponeeritud John Smithi – Marko Mäetamme ja Kaido Ole – maali „Holocaust” tagamaid tutvustab kunstnik Kaido Ole ning üritust modereerib kuraator Rael Artel.

Üldhariv loenguseeria „Muuseumi akadeemia” võtab igal korral ette ühe olulise kunstiga seotud teema või meediumi. Seeläbi antakse põnev ülevaade siinsest kunstiajaloost ja selle seostest samal ajal maailmas toimunuga. Üritused leiavad aset iga kuu ühel neljapäevaõhtul ning neid viivad läbi tuntud ja tunnustatud kunstiloolased ning kunstnikud.

Kuulama on oodatud nii kunstivaldkonnaga juba kokku puutunud huvilised kui ka need, kes selle teemaga esmakordselt tutvust teevad.

Tartmus on Tartu Kunstimuuseumi tänavu veebruari- ja märtsikuu jooksul kasutusele võetud uus visuaalne identiteet, mille keskseks elemendiks on muuseumi veebidomeeni nimi.

Ürituse leht Facebookis.