Eesti Kunstiakadeemias õppivate graafikatudengite esimesest samanimelisest erapeost välja kasvanud igasuvine Rahvusvaheline Kartulitrükifestival tähistab sel suvel oma kümnendat sünnipäeva.

Foto: Potatoprint

Foto: Potatoprint

Järvamaal Kabalas toimuva festivali põhieesmärkideks on arendada ja propageerida kartulitrükki kui lihtsat ja ökoloogilist graafikatehnikat ja elavdada maapiirkondade kultuurielu.

Selle aasta teema on VOLT – kui elekter, kehavormid, naerukurrud ja voltimine. Seekordsel juubelipeol jätkub mõistagi kartulitrükk paberile ja kangale, toimuvad loengud ja töötoad.

Reede õhtul avavad festivali äikesepüüdjad Kaarel Virroja ja Rene Henri Rand, kellega koos saavad kõik soovijad soodsa ilma korral äikest jahtida.

Laupäeva õhtul saab Studio Duende tantsijate abil rohkem teada kõhutantsust ja kummutatakse müüte, mis selle tantsustiiliga kaasas kipuvad käima.

Pühapäeva ennelõunal liituvad festivaliga Anne Rudanovski ja Evelyn Reemann Paberimuusemist, et tutvustada võimatut voltimist, millega on võimalik hakkama saada.

Kõik kartulitrükiks vajalikud vahendid on kohapeal olemas. Vajadusel võib kaasa võtta endale vajalikke materjale. Õhkkond on vaba ja fantaasial lubatud lennata. Samuti on oodatud kõik muud loomingulised lahendused, mis seotud trükikunsti, kartulite, voltide ja keskkonnaga.

Trükkima ja vaatama on oodatud kõik huvilised olenemata soost, rahvusest, haridustasemest ja varasemast kunstikogemusest. Vastu võetakse 30 osalejat, kes peavad end eelnevalt kodulehel registreerima. Registreerunud osalejatele on organiseeritud öömaja ja toitlustamine, kuid trükkima ja vaatama on oodatud ka kõik teised.

Üritus on tasuta, osalejad tasuvad vaid söögiraha 20 eurot.

Registreerumisvormi leiab siit, rohkem infot festivali kohta siin.