Homme, 5. augustil jõuab Viru Keskuse Tammsaare pargi poolse sissepääsu ette 18 Slowballi sõiduautoga kunstinäitus „Kunst ratastel”, mis jääb Viru Keskuse ette terveks päevaks, et juba neljapäeval teele asuda marsruudil Tallinn-Hiiumaa-Saaremaa-Pärnu-Tallinn.

Kaader Slowballi autode maalimiselt Telliskivi Loomelinnakus. Foto: Juhani Särglep

Kaader Slowballi autode maalimiselt Telliskivi Loomelinnakus. Foto: Juhani Särglep

Projekt „Kunst ratastel” on ühisnäitus, kus on välja pandud 18 paarikümneaastast sõiduautot, millele on uue unikaalse välimuse andnud Eesti ja välismaa kunstnikud. Esimesed Slowballi autod said uue väljanägemise illustraator Triin Valvase ja maalikunstnik Madis Lauri käe all. Oma panuse on kunstiprojekti andnud ka grafitikunstnik ja tätoveerimissalongi Pirados eestvedaja Big Mora, disainiagentuur AKU, illustraator ja tätoveerija Kaspar Kannelmäe, illustraator Eili Lepik, mustkunstnik Charlekas ehk Karl Eelmaa, grafitikunstnik Toze97, tätoveerija Jarmo Nuutre, illustraator Ryan Chapman, koomiksi „Pesakond” autor Madis Ots, disainer Helene Vetik, vinüülkiletamise ekspert Anton Kaulin ehk Anton Carbon ning skulptorid Põvvat Kama ja Toomas Altnurm. Kõige noorem kunstnik on 9-aastane Arwen ning kaks autot, mille kunstnikeks olid Okeiko ja moekunstnik Marit Ilison, on säilinud esimesest autoretkest aastast 2013.

Idee algataja Martin von Zweigbergki sõnul on projekti eesmärk tutvustada andekate kunstnike loomingut tavatul moel, pakkudes neile loomingulist vabadust ebatavalistel „lõuenditel” – autodel. Samuti on oma osa taaskasutusel, kuna kõiki Slowballi näituse sõidukeid on võimalik ka oksjonil soetada.

„Kunst ratastel” sõidukeid saab uudistada homme kell 12.00‒19.00 Viru Keskuse Tammsaare pargi pool asuva sissepääsu ees ja Viru Keskuse restorani Lyon suveterrassil.

Loe ka Müürilehe intervjuud Slowballi asutaja Martin von Zweigbergkiga.