Laupäeval, 5. juulil avab Pärnus uksed vanast katlamajast ümberehitatud alternatiivne kultuuriklubi Katlamaja.

Pärnu katlamaja 2014. aastal

Pärnu katlamaja 2014. aastal

Endise katlamaja omanäoline interjöör ja avatud pind loovad ideaalsed tingimused, loomaks mitmeid graafika-, valguse-, heli- ja videoinstallatsioone, mistõttu saab seal päevasel ajal jälgida kunstnike tegemisi ning õhtuti nautida alternatiivmuusikat nii kodu- kui välismaiste artistide esituses. Plaani on kaasatud mitmed sisekujundajad, kunstnikud, graafikud, heliinsenerid ja valgustehnikud, kelle kõigi lähteülesanne on lihtne: muuta endine katlamaja põnevate sündmuste kaudu Pärnu linnale avatud kultuurikeskuseks.

Katlamaja avapeol astuvad üles Berliinis resideeruv inglasest DJ ja produtsent Shifted, Tallinn Jäck City vankumatud plaadikeerutajad Andreas Kask, Marek Poel, Johann Kolmtuhat ja Robert Niko ning Mürk koosseisus Artur Lääts, Denis Punch, Mihkel Maripuu ja Fok Yee.

Kõigest paari aastaga oma esimese EP „Control” ilmumisest plaadifirma Move-Evolver alt, on mitmenäoline DJ ja produtsent Shifted suutnud pidevalt arenevas teknožanris välja töötada iselaadse saundi, mis kulgeb tumedama elektroonilise muusika rada mööda. Peagi pärast oma debüüti 2011. aastal asutas ta kaasmaalasest produtsendi Ventressiga plaadifirma Avian, millele järgnesid ta enda väljaanded Our Circula Soundi ning Naked Indexi alt ja ka mehe tantsusaalisuunitlusega projekti Pacific Blue esimene EP.

2013. aasta oli Shiftedi jaoks tegusid täis, kui UKst Berliini kolimise järel nägi ilmavalgust tema väga soojalt vastu võetud debüüt LP „Crossed Paths” (Mote-Evolver) ning kõrvalprojektide Covered In Sand, A Model Authority (koos Sighaga) ja Shiftedi alias’e Alexander Lewise väljalasked. Aasta lõppedes nägi veel ilmavalgust Shiftedi teine LP „Under A Single Banner” Vatican Shadow Bed Of Nails leibeli alt.

Ürituse event Facebookis.