Pühapäeva õhtupoolikul läkitas luuletaja Andres Aule meediale avaliku pöördumise, milles nõuab seoses viimases kultuurilehes Sirp tema lõpetamata käsikirja ilma loata tsiteerimise ja arvustamisega peatoimetaja kohusetäitja tagasiastumist. Pärast pöörumise avaldamist mitmel pool ajakirjandusväljaannetes (sh Eesti Päevalehes), ilmus ZA/UM-i blogis pressiteade Kaur Kenderi ja Robert Kurvitza tagasiastumisest peatoimetaja kohusetäitja ja toimetaja ametikohtadelt.

„Kaur Kenderi ja Robert Kurvitza teadaanne: Astume Sirbi peatoimetaja kohusetäitja ja toimetaja ametikohtadelt tagasi. Sooritasime Andres Aule avaldamata loomingu väljaandmisega ränga eksimuse ning ei näe võimalust tegevusega jätkata. Viimaste nädalate vältel oleme vaatamata rünnakutele poliitringkondadest, loomeseltskondadest, haridusasutustest ja ajakirjandusest õnnestunud suurepärase kontseptsiooniga kultuuriväljaande käivitamises. Kuid me ebaõnnestusime poeetilisel tasandil, see oli ainus viga, mille tegime ning see on kõik, mis meile loeb.

Täname Toomas Väljataga, kes on Eesti kultuuri ja südametunnistuse kangelane. Täname Lea Larinit, kes on vaimselt kõige tugevam inimene, kellega meil on olnud au töötada. Täname Jüri-Franciscus Lotmanit, kes astus meie nägemuse eest pingelisel hetkel välja. Täname Rein Langi usalduse ja avatud meele eest. Palume peaministril mitte rahuldada tema tagasiastumisavaldust ning kutsume loomeliite üles taastama enda väärikus ning esinema avaldusega tema jätkamiseks Eesti Vabariigi kultuuriministrina. Täname inimesi, kes meid toetasid. Teid oli palju.”

Pressiteates lubatakse, et tuleval reedel Sirp siiski ilmub.

Toimetas Helen Tammemäe