Muusik, raadiohääl ja näitleja Kristel Aaslaid asub sel pühapäeval toimuva 12-tunnise Tantsumaratoni päevajuhiks juba teist korda. Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu koostöös korraldatud uhamise eesmärk on pühitseda tantsimiskultuuri ning pöörata tähelepanu nõrgemal positsioonil olevatele inimestele.

Kristel Aaslaid. Foto: erakogu

Sel pühapäeval on su teine Tantsumaraton. Tahaks kuulda, et mida mäletad eelmisest maratonist?

Esimene maraton oli lahe ja inspireeriv üritus. Kuidas nad suutsid 12 tundi järjest tantsida? See ehmatas esialgu veidi ära, aga nägin, kuidas ürituse eesmärk näidata seda, kui palju head tants inimese jaoks teeb, täitus. Kaksteist tundi hiljem on inimestel ikka veel indu ja jaksu naeratus näol edasi panna – imeline. Tants tervendab ja lähendab meid. 

Milline su enda tantsutaust on?

Ma olen kaksteist aastat oma elust tantsimisega tegelenud. Peale keskkooli jäin ma aastaks ajaks Saaremaale Semiiri tantsukooli treeneriks. Just tantsu rüpes on möödunud mõned kõige lõbusamad, lahedamad hetked mu elus. See andis mulle kogu mu elu, päästis selle. Emotsiooni on nii palju, et sõnad saavad otsa isegi. 

Mis muusika tuleb kõlaritest, kui sa kodus üksi tantsid? 

Ma ei oleks kunagi arvanud, et ma jõuan oma elus sellesse kohta, et ütleks, et minu ajal tehti head mussi, aga tõesti, hiphop oli 2007-2008 täpselt õige. Busta Rhymes, Destiny’s Child, Omarion ja kogu B2K. Ja Gram-Of-Fun’i uus träkk 5AM ka muidugi!

STL korraldab Tantsumaratoni koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga. Kuidas see keskkond kõigi jaoks võimalikult mugavaks ja nauditavaks tehakse?

Tantsumaratoni ligipääsetavuse tunnistuseks on kasvõi see, et eelmise korra Grand Prix võitja oli Madis Mark – härra, kes liigub ratastoolis. Mitte miski ei takista seal, kus tahet leidub. Kui sa suudad kasvõi juuksed lehvima saada, siis on sul koht tantsupõrandal kindlalt olemas. 

Mida võiksid silmas pidada need, kes maratonist osa plaanivad võtta?

Võta endale kindlasti vesi kaasa. Kuna iga täistunni jooksul on üks lühikene paus, siis nende arukalt lunastamine oleks tark. Ära rahmelda kohe kogu energiat ära, hoia seda. Ja mis põhiline, seda tuleb nautida ja pärast peab olema meeles ennast venitada.

Kelle set’i sa pühapäeval eriti ootad?

Heidy Purga. Ta on alati üks mu lemmikuid olnud, täielik iidol nii muusikamaitse kui lihtsalt selle pärast, kes ta on. Ta on supreme, ta on ikoon, ta on alfa ja oomega.

Liitu pühapäevase Tantsumaratoniga võistlejana, ergutajana või annetajana. Rohkem infot ürituse veebilehel.