16.-20. septembril näeb kinos Sõprus viit Brasiilia filmi. Juba teistkordselt toimuv filminädal toob ekraanile portugalikeelsed filmid, mida varem pole Eestis suurel ekraanil näidatud.

Kaader filmist „Naabrite helid”

Kaader filmist „Naabrite helid”

Tänavuse filmiprogrammi avab Marcelo Gomese film „Kino, aspiriin ja raisakotkad”. Linateos räägib sellest, kuidas 1942. aastal kohtuvad Põhja-Brasiilias tee ääres kaks radikaalselt erinevat meest. Ehkki nende isiksused ja elu oleks justkui erinevatelt planeetidelt, tekib Johani ja Ranulpho vahel sügav sõprus, mis näitab järk-järgult, kuidas on neid mõlemaid mõjutanud jätkuv poliitiline võitlus.

Teisel päeval linastuv „Kättemaks” on segu komöödiast ja maanteefilmist ning käsitleb mängulisel moel brasiillaste ja argentiinlaste vahelist rivaalitsemist.

„Pöördtuul”, nagu enamik sel aastal antud programmis linastuvaid filme, paneb peategelased valikute ette ja toob esiplaanile sõpruse. Loo keskmes on kaks sõpra, kelle kohtumise käigus, mis on täis alkoholi, mälestusi, kahetsusi ja vimma, toimub nende elude ümberhindamine. Film tõstatab magusvalusalt probleemi ja küsimuse, kes lõpuks tegi oma elus parima valiku: see, kes lahkus kodukülast noorelt, või see, kes jäi? Kas õige vastus on üldse olemas?

Nagu režissöör Kleber Mendoca Filho filmid alati, näitab ka „Naabrite heli” kõrgema keskklassi elu, kritiseerides seeläbi Brasiilia ühiskonda laiemalt. „Naabrite helid” kandideeris 2014. aasta Oscaritel parima võõrkeelse mängufilmi auhinnale.

Heitor Dhalia „Serra Pelada” on filminädala lõpuakord. See on lugu kullapalavikust, ahnusest ja vägivallast kõigi aegade suurimas avatud kullakaevanduses Serra Peladas.

Kõik filmid linastuvad portugali keeles, eesti- ja inglisekeelsete subtiitritega. Linastused on vaatajatele tasuta.

Vaata lisaks Sõpruse kodulehelt.