Sel pühapäeval kell 17 on neljandat korda Raadio 2 eetris Eesti ainus kinole pühendatud raadiosaade „Kinovärgiga mandariin”.

Kaader filmist „Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele”

Kaader filmist „Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele”

Sügis on on kohal oma täies karguses ja põhjamaiste inimestena saame kasutada saabunud pimedamat aega just kinosaali peitumiseks ning filmide vaatamiseks. Sel pühapäeval kuulete „Kinovärgiga mandariini” saates lähemalt neljast filmist, mida ja mida mitte vaatama minna. Filmisoovitusi ja -hoiatusi tuleb igale maitsele.

Saade algab värske eesti mängufilmi „Luuraja ja luuletaja” lahkamisega, mille osas saatejuhtide arvamused sada protsenti ei kattu, nii et seda enam leidub ainest diskussiooniks ja heaks huumoriks. Eelsoojendusena õhtusele raadiosaatele võib öelda, et uue „Seenelkäiguga” tegemist ei ole ja seda parem. Kel huvi kuulda lähemalt filmitegijate endi mõtteid ja „Luuraja ja luuletaja” taustalugu, siis on võimalus järelkuulata „Kinovärgiga mandariini” eelmist saadet, kus stuudios käisid külas režissöör Toomas Hussar ning Horvaatia näitlejanna Lana Vatsel, filmi üks peaosatäitja.

Teise filmina võetakse filmikriitikute terava pilgu alla hispaania hinnatuima režissööri Pedro Almodóvari värske linateos „Julieta”. „Julieta” keskmes on ema, kes pärast elukeerdkäike otsustab taaselustada sideme kaugeks jäänud tütrega. Almodóvari viimatine suur kassaedu jäi aastasse 2011, mil esilinastus tema üleelmine film, psühholoogiline triller „Nahk, milles elan”, mis kogus terve riiulitäie auhindu filmifestivalidelt üle maailma. Lavastaja eelmine film „Olen nii elevil” aga seevastu suurt menu ei saavutanud. Tänases saates tuleb arutlusele, kas Almodóvar on suutnud end ületada või vajub „Julieta” kiirelt unustusse nagu tema viimane film.

Meie kinodes saab näha üha rohkem ka laste- ja noortefilme ning seega võetakse ette ka Tim Burtoni uus muinasjutuline seikluslugu „Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele”. Visionäärist lavastaja on loonud oma uusima filmi rahvusvahelise bestselleri põhjal ning peaosas näeme võrratut Eva Greeni vastamisi pahalase rollis tegutseva Samuel L. Jacksoniga.

Viimasena jõutakse sellenädalase saate peksukotini, milleks on staarnäitlejatega vestern „Seitse vaprat”. Saatejuhtide meelest võiks filmi nimi samahästi ka olla „Seitse igavat ideed” ning pakutakse kamaluga põhjusi, mis valesti läks ning miks võtta aeg ja vaadata uusversiooni asemel originaalfilmi „Seitse samuraid”, mille põhjal lavastaja Antoine Fuqua oma linateose valmis vorpis.

„Kinovärgiga mandariin” on Raadio 2 eetris igal pühapäeval kell 17, tuues kuulajani värskeimad muljed kinosaalide pimedusest ja filmimaailma telgitagustest. Saatejuhid on vabakutselised filmikriitikud Emilie Toomela, Andrei Liimets, Maarja Hindoalla ja Ralf Sauter. Kuula „Kinovärgiga mandariini” otse-eetris või hiljem saate lehel siin.