Täna, 23. veebruaril, ööl enne vabariigi aastapäeva sirutab Kõva Karneval Sveta Baaris taas käsi-jalgu. Eestimaa pinnale tuuakse kõva kogus põrandaalust ja erinevaid subkultuure tutvustavat muusikat.

Monotronique. Foto: press

Monotronique. Foto: press

Õhtu algab live-kontsertidega, kus üles astuvad Rape Tape ning Jars Venemaalt. Rape Tape on Ida-Euroopa sügavustest Habarovskist pärit muusikaline kooslus. Kollektiivi stiil ei mahu ühtegi raami, vaid tõmbab kuulaja moshpit’i haardesse, pannes oma loomingus kõlama nii noise’i kui ka kaootilise segu indie-rokist ja pungist.

Moskvast pärit trio Jars viljeleb samuti noise rock’i, mis on mõeldud julgematele. Bändi muusikaline kõlapilt on järeleandmatu, rahutu ning karm. Jarsi venekeelne lüürika räägib lugusid igapäevaelust, mille kohal paiknevad nii unistused kui ka seda varjutavad jõud.

Vabariigi poistest astuvad lavale Def Räädu koos GEE ja J.O.C.-iga ning Ratkiller. Seejuures täitub just laupäeva öösel 20 aastat kollektiivi Def Räädu esimese loo „People With No Money” valmimisest. Kõlama saab nii uut kulda kui ka kuldset klassikat ning ehk isegi mõni seni avaldamata lugu. Live-kontsertide õhtu lõpetab Ratkilleri kassetisett. Kohaliku eksperimentaalmuusika üks eestvedajaid lubab kuulajatele pakkuda intensiivset, aga ka rütmilist ja tantsulist elektroonikat.

Hilisõhtu jätkub tantsu- ja reivimuusika rütmis, kus peaesinejaks on Ukrainast pärit Monotronique. Välisartisti viimane album „Heat Absorber” liigub toore ja minimaalse electronic body music taktis, kust ei tule puudust grime’ilikest sündihelidest ning rohketest trummilöökidest. Monotronique’i sett saab olema reivimuusika austajatele kindlaks maiuspalaks. Kodumaistest esinejatest astuvad publiku ette DJ Mannekeen, Rene Köster, Raul Saaremets, Ats Luik, Myspace01 ja Erjek.

Kõva Karneval pakub midagi kõigile – noortele ja vanadele, keskmistele ja äärmistele, kohalikele ja võõrastele. Esimestele julgetele antakse Sveta Baari ukse peal kätte suutäis keelekastet. Võtame terviseks – Vabariigi, reivi või millegi kolmanda!

Üritus Facebookis.

Facebookis pressifoto bändist Rape Tape