Sel pühapäeval, 6. novembril kell 18 näidatakse kunstnike projektiruumis Kraam Iraani kino uue laine režissööri Mohsem Makhmalbafi filmi „Kandahar”.

„Kandahar" (Mohsem Makhmalbaf, 2011). Foto: kuvatõmmis filmist

„Kandahar" (Mohsem Makhmalbaf, 2011). Foto: kuvatõmmis filmist

Film jutustab loo noorest Afganistanist pärit ajakirjanikust Nafasest, kes elab pagulasena Kanadas. Naine saab kirja oma väikeselt õelt, kes elab veel Afganistanis ning on meeleheitel ja lubab oma elu võtta enne lähenevat päikesevarjutust. Nafas on otsustanud minna Kandahari oma õde päästma, kuid selleks peab ta ületama Iraani–Afganistani piiri…

Mohsen Makhmalbaf on filmitegija, kirjanik, produtsent, inimõiguste aktivist ning maailmas üks tuntumaid filmirežissööre, kes pani aluse Iraani uue laine kinole. 17-aastaselt vangistati ta poliitilise aktivismi eest 5 aastaks, kuid pärast seda jätkas ta võitlust, asutades MTÜ, mis aitab Afganistani naisi ja lapsi.

Kraamis tutvustatakse neil nädalatel Makhmalbafide filmiperekonda, kuna nii Mohseni poeg ja kaks tütart – Hana ja Samira Makhmalbaf ning ta abikaasa Marzieh Meshkin on režissöörid, kelle filmid on alates aastast 2009 Iraanis keelatud.

Film on pärsia keeles ja ingliskeelsete subtiitritega ning filmile järgneb vabas vormis arutelu.
Ürituse leiad Facebookis siit.

Uuri Kraamis (Ülase 16 / Madara 22, Tallinn) toimuva kohta lisa projektiruumi kodulehelt.