Näitleja ja keskkonnaaktivist Leonardo DiCaprio on ühendanud jõud Oscari-võitjast režissööri Fisher Stevensiga ning saanud valmis uue dokumentaalfilmi „Before the Flood”, mille eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu kliimasoojenemisele ja selle tagajärgedele.

Leonardo DiCaprio dokumentaalfilmis „Before the Flood”. Kaader filmist

Leonardo DiCaprio dokumentaalfilmis „Before the Flood”. Kaader filmist

Film, mis jõuab eesti televaatajateni National Geographicu kaudu 30. oktoobril kell 18, jälgib DiCapriot külastamas maailma erinevaid paiku ning tuues vaatajani kliimasoojenemise otsesed tagajärjed – Alberta naftaliivad, pidevad üleujutused Miamis või kohtumise orangutangiga, kelle kodu vihmametsa näol maha on põletatud, et teha ruumi palmiõli tööstusele.

DiCaprio kohtub filmis mitmete poliitikute, teadlaste ja aktivistidega, kelle hulka kuuluvad USA president Barack Obama, leiutaja ja ettevõtja Elon Musk, paavst Franciscus, meteoroloog ja astronaut Piers Sellers jt, et selgitada välja, mida on võimalik teha, et päästa meie planeet hävingust.

„Tahtsin antud teemale läheneda kui kodanik….teha seda arusaadamaks laiemale üldsusele,” ütles DiCaprio filmi esilinastusele järgnenud pressikonverentsil. „Minu jaoks on absurdne, et me vaidleme endiselt, kas teadusel on õigus.”