Sel nädalal toimuvad Tartus, Tallinnas ja Pärnus dokumentaalfilmi „Kristus elab Siberis” erilinastused, mille külaliseks on praeguse aja ühe legendaarsema usuliidri ja enda väitel Kristuse taaskehastuse Vissarioni parem käsi ning vissarionlaste kiriku nõukogu esimees Vadim Redkin, ühtlasi on Redkin endise vene rokkbändi Integral vokalist. Publikuga on seanssidel kohtumas ka filmi režissöör Jaak Kilmi ja produtsent Margus Õunapuu.

Kristus Vissarion. Kaader filmist

Kristus Vissarion. Kaader filmist

Pärnus toimub eriseanss 19. märtsil Apollo kinos, Tallinnas 20. ja 21. märtsil kinos Artis, Tartus 22. märtsil Tartu Elektriteatris.

Maailmast eraldatud Siberi taigas elab karismaatiline usuliider, kes nimetab ennast Kristus Vissarioniks, Jeesus Kristuse taassünniks. Tema ümber on tuhandetest järgijatest moodustunud kogukond, kuhu kuuluvad ka kellamees Dmitri ja tema naine Sveta, kes tuli paar aastat tagasi oma kolme lapsega kaugelt Peterburist taigasse elama. Sveta laste – Mariami, Daniali ja Zauri – pärisisa Magomed aga seda nii ei jäta. Nüüd võtab ta kätte ja kirjutab kaebekirja Venemaa presidendi administratsioonile, nõudes oma lapsi tagasi. Lumepall hakkab veerema…

Filmi üks režissööridest Arbo Tammiksaar kolis oma perega aastaks vissarionlaste külla Siberisse elama. Ta jälgis selle aasta jooksul Daniali, Mariami ja Zauri kodus ja koolis, nende suhet vanemate ja Õpetajaga, sõprade ja mängukaaslastega selles maa peale rajatud paradiisiaias keset Siberi lõputut taigat. Ühe perekonna panoraamse loo taustal tõstatub olulisi küsimusi: kuidas on lastel kasvada tsivilisatsioonist äralõigatud religioosses kogukonnas ja kas vanematel on õigus täielikult otsustada oma laste saatuse üle?

Filmi režissöörid, stsenaristid ja operaatorid on Jaak Kilmi ja Arbo Tammiksaar, helilooja Andrei Pichen, monteerija Mirjam Jegorov, produtsendid Margus Õunapuu, Kaarle Aho, tootjad Film Tower (Eesti) ja Making Movies (Soome).

Marju Lepajõe arvustust filmile loe siit.

Vaata ka filmi Facebooki lehele.