Kui eelmisel aastal Hoov oma putka ja mänguväljaku kinni pani, jäi enamus alternatiivselt meelestatud Tallinna tegelasi tühjade pihkudega. Pean silmas neid, kes ei otsinud tõde Väike-Karja tänavalt, Viru väljaku lähistelt või Vabaduse väljakult. Tuli talv – siis ravis ajutiselt haavu Paar Veini, kus oli mõnus paar veini võtta. Kevade hakul sai isegi Pudelis-Pokaalis pudeleid ja pokaale kõlistatud, kuid suve osas valitses teadmatus. Mis saab? Kuidas ma suveöös paar veini, pudelit või pokaali võtan? Nii, et saaks olla nii sees kui väljas, nälg ei peletaks kahtlaste kioskite impeeriumisse ja et sõbrad ei tahaks linna peale laiali pudeneda?

Aeg pingelanguseks. Appi tõttavad Tallinna ööelu kangelased Jaagup „Aed-F-hoone” Jalakas, Ott „Hoov” Vatter, Mihkel „Salvador-Hoov” Masso ja Eri „Protest” Rääsk, kes avavad täna restoran-baari nimega „Hetk” otse Tallinna alternatiivsel tuiksoonel, Rotermanni kvartalis. Ott Vatter nimetab Hetke hiiglaslikuks elutoaks, kus saavad seltskonnad end päriselt mõnusalt tunda: päeval lõunatada, õhtul einestada, Mihkel Masso ja Johan Tali disainitud kamina ette kerra tõmmata, hiljem alla korrusele peole tulla ning tekkinud nälja korral taas öiseid maitseid nautida. Kõik oluline ühes kohas. Aga koduselt ja sõbralikult.

Kaader Hetkest. Foto: Ken Oja

Kaader Hetkest. Foto: Ken Oja

Hetke põhiideeks on orgaaniliselt ära kasutada kõiki ajavööndeid, täites päevasel ja õhtusel ajal Euroopa kööki pakkuva restoran-baari rolli ning pakkudes öisel ajal hingestatud diskot ja ülevoolavate emotsioonidega tantsu, kui tähtede seis ning külastajate sisetunne seda vaid soosivad. Võib ju öelda, et kui üks koht tahab sobida kõigeks, ei kõlba ta millekski. It is not the case. Hetke menüüs lööb taktikeppi endine Ribe peakokk Jevgeni Jermoškin, kes paitab maitsemeeli traditsiooniliste ning üllatuslike kombinatsioonidega, joogimenüüs laiavad 40 viskisorti ning kraanist-pudelist voolab kõik vajalik alates Henry Westonsist lõpetades Moe viinaga. Helide maailma ja tantsurütmi loob võimas helisüsteem, mida tuleb peagi oma uue albumiga testima jumalik Matias Aguayo. Kaasa võtab ta ka Alejandro Pazi. Vatter lubab, et Hetkest ei saa pööbli-DJ’de läbisõiduhoov, vaid kvaliteet jääb kvantiteedi üle valitsema. Meest sõnast – ja millegi pärast ma usun.

Täna on aeg olla esimest korda Hetkes. Võta täpselt kell 23.00 kurss aadressile Roseni 9 ning õpi Hetkes olema.

Hetke kodulehele.