Seda küsib Kinoteater koos just vastavat ametit pidava Priit Kruusiga uues lavastuses „Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine”. Lavastuses jutustatakse üht lugu Noorest Õpetajast, kelle kogemused pärinevad Eesti koolielust alates 1990ndatel toimunud murrangust (kõige muu kõrval ka) hariduses, mille tagajärjel on õpetajaametil halb maine. Tuleb ette võtta rehabiliteerimine!

Priit Kruus õpetaja Tammikuna. Foto: Siim Vahur

Priit Kruus õpetaja Tammikuna. Foto: Siim Vahur

Lavastusega suudab haakuda iga õpetaja ning neid juhtumeid võib ette tulla igal õpilasel, ent Kinoteatri eelistatud sihtgrupp ei ole mitte ainult Tootsid ja köstrid, vaid kõik need nelisada tuhat inimest, kes praegu Eestis mingilgi viisil koolieluga seotud on.

„Õpetaja Tammiku rehabiliteerimise” eesmärk on panna nii õpetajaid, õpilasi kui ka nende vanemaid koolikultuuri üle mõtlema. Milline on iga kooliga seotud inimese panus ja roll hariduselu arendamisel? Kus lõppeb õpetaja ja algab lapsevanema roll ning vastupidi, täheldades, et nende kahe vahel on selge piir? Milline on õpilase ja tema ema-isa vastutus ja panus koostöös, mida nad õpetajaga peaksid tegema? Kuidas luua koos koolirõõmu?

„Õpetaja Tammiku rehabiliteerimise” work in progress etendub homme, 12. septembril teatrifestivalil Draama Tartus Sadamateatris, kus autorid ootavad varmalt publiku tagasisidet.

Esietendus toimub 19. septembril Tallinnas Sinilinnus, järgmised etendused 20., 21., 23., 30. septembril ja 2. oktoobril Sinilinnus ning oktoobris ja novembris Viljandis, Rakveres, Pärnus, Kuressaares, Jõhvis ja Paides.

Vaata lisa Kinoteatri kodulehelt.