Kaheksa aastat tagasi metsade keskelt alguse saanud helifestival Kukemuru Ambient toimub olude kiuste 4. juulil Järvamaal Järva vallas looduslikult kauni Väinjärve ääres.

Ruum. Foto: press

Ruum. Foto: press

Välisesinejad lükkuvad siiski edasi järgmisesse aastasse ning tavapärase kahe päeva asemel toimub sündmus ühepäevase maratonkontserdina. Samuti on kogu programm üles ehitatud kohalike heliloojate loomingule. Festivali asupaigale omaselt on üldine meeleolu sel korral suunatud vee ja valguse koosmängule ning helid on sedakorda helgemad ja pisut tantsulisema suunitlusega.

Esinejate nimekirjas on helilooja-kitarrist Erki Pärnoja, teada-tuntud trubaduurid Silver Sepp ja Meisterjaan esitlevad oma loomingut uudses ja Kukemuru konteksti sobivas suunas, abstraktseid helimaastike esindavad Ruum, Wondering O ja Emil Tappendorff. Lisaks astuvad üles orgaanilise ja pärimusmuusika piirimaile jäävad Eva Väljaots ja A.m.Poogen, indiaanijutte segab helidega Lauri Sommer, gootiroki ja post-punk-elektroonika toob lavale Motor Tension Ensemble ja tantsulist ning õhulist süntpoppi esindab Elis & Öö Klubi.

Kontserdid toimuvad minilavadel, mis on jaotatud erinevatesse festivalilala paikadesse – mõnda esinemist on publikul võimalik kuulata isegi paadiga järvel loksudes. Esmakordselt leiab Kukemuru Ambientil aset ambient-tantsupidu, kus DJd Keshob ja Kaido Kirikmäe pärast kontsertkava lõppu publiku hüpnootilise muusika saatel varajastesse hommikutundidesse juhatavad. Samuti leiab festivali kavast traditsioonilise ambient-muusika viktoriini ning lisaks helilisele poolele saab sel korral osa kirjanik Valdur Mikita mõtisklustest Väinjärve ainetel. Lisaüritusena toimub Kukemuru Ambientil jalgsimatk Norra-Oostriku allikatele.

Rohkem infot leiad siit.