Kuldne Mask Eestis

9.–17. oktoobrini ühtaegu nii Tallinnas, Narvas, Viljandis kui ka Sillamäel toimuv festival Kuldne Mask Eestis toob vaatajateni viimaste hooaegade parimad ja kõige eriilmelisemad vene teatrite lavastused.


9.–17. oktoobrini ühtaegu nii Tallinnas, Narvas, Viljandis kui ka Sillamäel toimuv festival Kuldne Mask Eestis toob vaatajateni viimaste hooaegade parimad ja kõige eriilmelisemad vene teatrite lavastused.

Rahvaste Teatri „Tsirkus”. Foto: Kuldse Maski arhiiv

Timofei Kuljabin Novosibirskist on täna nõutud lavastaja Euroopas, seda nii ooperi- kui draamalavastajana. 11. oktoobril etendub Tallinnas Kultuurikatlas tema etendus „Kolm õde”, kus Kuljabin on muutnud terve Prozorovite pere, nende külalised ja leibkondlased kurtideks ning seega mängitakse etendust viipekeeles.

Radikaalne on ka Maksim Didenko lavastus Grigori Aleksandrovi filmi „Tsirkus” ainetel, kus kohtuvad must paroodia ja see, mida nimetatakse avangardseks atraktsiooniks; see töötab eksperimentaalsuse ja populaarsuse ning traditsioonilise ja autorilähenemise piiril. Muusikal „Tsirkus” pöörab pea peale esialgse lihtsakoelise loo meretagusest diivast, kes leidis oma õnne NSV Liidus.

Teiste seas leiab kavast Dmitri Krõmovi etenduse „Kaasavaratu” ning noore lavastaja Nikita Kobelevi lavastuse tuntud ameerika neuropatoloogi Oliver Sacksi raamatu järgi „Inimene, kes pidas oma naist kübaraks”.

Programmis on ka Sophoklese „Kuningas Oidipuse” ainetel valminud etendus, mille lavastas Rimas Tuminas Kreeka kõige vanemas amfiteatris Epidauruses. See on ühistöö Ateena teatri ja Moskva Vahtangovi-nimelise teatriga. Tallinnasse sõidab etenduses kaasa lööma ka koor Kreekast.

Kõikidel festivali etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Tutvu kogu festivali kavaga siin.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Arvustus: Sajandi Draama
Lavastus „BB ilmub öösel”. Foto: Gabriela Liivamägi
Lavastus „BB ilmub öösel”.
6 min

Arvustus: Sajandi Draama

Üks võimalus osaleda festivalil Draama 2018 oleks olnud vaadata terve Eesti sajand läbi ühe nädalaga. Seda totaalprojekti meie korrespondent Mele Pesti aga ei proovinud. Mis siis kuulus tema Draama-menüüsse?
Kreenholm kui oomen
Kreenholmi Manufaktuur. Avaldatud Jaanus Miku loal

Kreenholm kui oomen

Kreenholm ei ole pelgalt miljonitest punastest tellistest laotud hoonete kompleks Euroopa Liidu piiril, mis on suundumas oma industriaalsest minevikust postindustriaalsesse tulevikku. Kreenholm on ka omamoodi monument inimtööle ja sellele, kuidas töö mõiste pöörase kiirusega muutub.
Galerii: Põrgu Jaan lasti valla
Näitleja Rain Tolk ja filmi režissöör Kaur Kokk (paremal). Foto: Karl Johanson
Näitleja Rain Tolk ja filmi režissöör Kaur Kokk (paremal).
,
2 min

Galerii: Põrgu Jaan lasti valla

Eile, 4. oktoobri õhtul esilinastus Coca-Cola Plazas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud müsteerium „Põrgu Jaan”, mis on ühtlasi ka režissöör Kaur Koka debüütmängufilm.
Müürileht