Sel laupäeval, 5. märtsil esitletakse Kultuurikatla korstnas värsket kunstiprojekt/ajakirja Uus Number!, mis võtab mänguliselt fookusesse kaasaegse kunsti ja kultuuri kommunikeerimise. Uus Number! on sümboolne järg 2014. aastal avaldatud ajakirjale Uus Materjal.

Seekordse numbri teemaks on kommunikatsioon – haip ja populism kaasaegses kunstis. Vastuseid otsitakse küsimustele, kuidas viia kaasaegset kunsti publikuni, kuidas kommunikeerida kultuuri, mis seisab vastu enda kaubastamisele, kus on piir kunsti konteksti arvestava kommunikatsiooni ja turuloogikast lähtuva ülehaipimise vahel või kui palju on kunstil õigust kommunikatsiooniga manipuleerida? Luubi alla on asetatud ka kohalike kunstiinstitutsioonide tegevus ja panus kunsti populariseerimisse.

Sõna saavad erinevad kultuuri- ja kunstieksperdid Margus Tamm, Hanno Soans, Maarin Mürk, Sass Henno, Karin Laansoo, Anne Vetik, Tiina Hiob, Kitty van Leeuwen, Annukka Jyrämä, Emily Butler, Stacey Koosel jpt. Intervjuudes lahkavad oma kommunikatsioonitegevust Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Temnikova ja Kasela galerii, kommunikatsioonibüroo PLUK ning kaasaegse kunsti veebikeskkond NOAR.

Uus Number! ilmub eesti ja inglise keeles, tiraažiga 222, ainult offline’is. Ajakirja identiteet ja formaat muutub iga numbriga, funktsioneerides kui omaette kunstiobjekt, mis taasleiutab iga kord teema, sisu, vormi, nime ja töömeetodid.

Kunstiprojekti/ajakirja Uus Number! saab endale soetada siit.

Facebookis saad üritusega liituda siin.